Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

StefanV

Vand S40 MY2008, 2.0D 132000 KM

2 posts in this topic

Salutare volvistilor si viitorilor volvisti,

Vand Volvo S40 2.0 diesel, model 2008 luata din Romania, cu urmatoarele specificatii:
Km: 132 000 km - cumparata la 49000km din Romania in martie 2014, are taxa platita si nerecuperata insa am inteles ca va deveni irelevant cat de curand
Motor 2.0 Diesel 100KW (136 cai putere)
Cutie de viteze: Manuala 6 trepte
Norma de poluare: Euro 4
Tara de origine: Romania

Locatie: Bucuresti

Model Momentum cu optiuni:
Faruri Xenon, Proiectoare, Cruise control, Scaune incalzite, Tapiterie T-tec, Sistem sonorizare Volvo HighPerformance,
Oglinzi rabatabile electric, Control radio audio volan, Clima automata in 2 zone, Senzor de ploaie, Alarme OEM si AM (incluzand senzori de miscare la interior), Oglinda retrovizoare heliomata, buton child safety

Nu are DPF - asa a venit din fabrica, si implicit fara problemele asociate


2 seturi de roti 17' si 16'

Vara: Jante Volvo Spartacus OEM 17' reconditionate total in August 2017 + Anvelope Bridgestone din August 2017 (DOT cred ca e de la sf lui 2016) rulate maxim 5000km
Iarna: Jante Volvo Cordelia OEM 16' + Anvelope Michelin din Decembrie 2016

Inlocuite recent: alternator, baterie, pompa ambreiaj, discuri si placute de frana
Defecte: parbriz fisurat si reparat dar inca vizibil locul fisurii, zgarieturi specifice varstei

Service-urile sunt la zi, distributia si reviziile facute doar la Primus; anumite schimburi facute la colegii de pe forum.

O vand pentru ca m-am stabilit in Elvetia din februarie si nu am reusit sa aduc masina (este inmatriculata pe numele mamei mele din motive evidente - primele de asigurare Casco si RCA, insa aici daca vreau sa o inmatriculez ar trebui sa platesc si o taxa de import odata cu schimbarea proprietarului pe numele meu, asa ca am decis sa vand masina asta si sa cumpar alta direct de aici)

Pret 7500 Euro

Voi updata curand si cu poze din interior - nu am gasit alte poze cu masina decat cele postate acum

Contact: 0726 715 451 - Alex Vasile - fratele meu e in Bucuresti si puteti stabili cu el o vizionare daca sunteti interesat

0724 358 880 sau +41 795 878 358 - numerele mele pentru diverse alte detalii legate de masina

vlv1.jpg

vlv2.jpg

vlv3.jpg

vlv4.jpg

vlv5.jpg

vlv6.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

am revenit in sfarsit si cu poze de la interior

int1.jpg

int2.jpg

int3.jpg

spate.jpg

spate2.jpg

usa.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites