ythnkyknwme

Achizitie S40 2011 T5

8 posts in this topic

Buna, am gasit un s40 t5 si m-am fixat rau pe el. Imi dau seama ca sunt destul de rare si as vrea sa intreb daca il are cineva si poate sa mi spuna cate ceva despre model. 

M-ar interesa in mod particular despre fiabilitate si costuri de intretinere. 

Multumesc anticipat :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ai mai multe date despre masina?

an, awd, km, etc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chiar asa ,tocmai pe asta l-ai gasit ?  Cred ca nu are motor la pretul cerut ,asa sa glumesc un pic!:)

Ce cauti este de la 9000E in sus, carte service aproximativ la zi de ,etc. Poate mai ieftin gasesti  V50-ul ,fiindca s-au fabricat mai multe si sint versatile,de familie etc.

Edited by 1984

Share this post


Link to post
Share on other sites
Acum 19 ore, 1984 a spus:

Chiar asa ,tocmai pe asta l-ai gasit ?  Cred ca nu are motor la pretul cerut ,asa sa glumesc un pic!:)

Ce cauti este de la 9000E in sus, carte service aproximativ la zi de ,etc. Poate mai ieftin gasesti  V50-ul ,fiindca s-au fabricat mai multe si sint versatile,de familie etc.

Yep. Le-am scris ieri pentru carte service si cica nu are. Mi-a dat ceva a a fost a unui oficial danez si nu a venit cu carte service. Dar sunt cam sceptic. 

V50 mi se pare prea mare. 

Nu gasesc nicaieri inca un s40 cu motorizarea asta. Aveti idei pe unde sa caut? Site-uri surdeze poate?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca este sosita din DK atunci  de fel este mai scumpa decit orice masina din restul UE. Ceva nu se leaga avind acest pret.

Repet si cu asta inchei, din afara Ro nu (cred ca ) poti gasi sub 9000-9500E iar din  Ro nici atit ,o masina corecta. Ca are 220cp sau 230cp  nu conteaza in ideea ca poate fi si mai veche de MY 2010 (ceva mai ieftina).Este un model iesit din fabricatie, prea putin cautat etc.

Stiu ca iti place din moment ce pe asta il doresti dar mai bine ia un ST din acelasi an ,daca ai veleitati sportive la condus. Acelasi sasiu  chiar mai adaptat sportiv decit S40 ,motor RND volvo,etc si iesi mai ieftin.

Trebuie sa ai rabdare si sa urmaresti zilnic sau 2 zile site-uri mari de profil ca sa se iveasca ocazia si poate ai noroc..

Edited by 1984

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc frumos pentru raspuns si sfaturi. Nu o sa iau masina asta. 

Imi place mult design-ul interior minimalist de la volvo. Raman cu el.  Poate o sa ma gandesc la varianta s60 t5. 

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mult mai bine :thumbsup2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now