Sign in to follow this  
Followers 0
Flav

Volvo V40

4 posts in this topic

Buna,

Negociez cu achizitionarea unui V40 din Belgia.

Au facut o verificare obligatorie la el si are un cod de eroare la OBD(on board diagnose) respectiv ABS/ESP.. - de la ce poate fi? e grav?

Ma intereseaza de asemenea daca exista cumva pe site-ul oficial Volvo in Belgia.. sau romania, (care este cel ok ?? ) o sectiune unde pot da sasiul si sa imi dea date despre masina , km reali si daca a avut accidente?

Multumesc,

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Flav said:

Ma intereseaza de asemenea daca exista cumva pe site-ul oficial Volvo in Belgia.. sau romania, (care este cel ok ?? ) o sectiune unde pot da sasiul si sa imi dea date despre masina , km reali si daca a avut accidente?

Nu. Si nici dealerii nu ar trebui sa ofere informatii de acest tip decat proprietarului autoturismului.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu doresc sa cumpar de la Dealer. Volvo selekt mai excact. Doar ca m-ar interesa istoricul de reparatii si se fac ca nu stiu ce le cer.. imi dau doar cartea de intretinere.. ca reviziile au fost facute la ei. Doresc si ce anume s-a facut in cadrul reviziilor , mai amanuntit.

In Car pass ul emis de ei, sunt cateva inregistrari de km pe care in cartea lor de service nu le regasesc. Aveti idee ce e cu alea? 

Si cauza martorului din bord? abs,esp, asr? 

Multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mergi cu masina la Volvo si ceri o verificare pe partea electrica si mecanica, chiar daca iei masina de la Volvo Selekt nu inseamna ca masina e noua, se verifica si se afla ce probleme are . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0