McCIUKEN

Competitori S60

10 posts in this topic

Salutare colegi. Ce parere aveti. Cam cu cine s-ar bate S60? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu l-as baga in aceeasi oala cu BMW Serie 3 , Audi A4 sau C Classe

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am intrebat parerea voastra pentru ca am vazut si eu ce zice pe wikipedia. Dar daca V70 il bate pe A6 avant sau cum s-o numi break-ul...  de ce S60 sa se bata cu altcineva decat cu A6 sedan?  S60 nu l-as numi chiar compact.. Si nu l-as compara cu E46... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

V70 fabricat pana in 2007 era break-ul de la S60. Dupa 2007 a devenit break-ul variantei S80, deci automat era competitor cu A6 avant.

Iar pt A4/Avant avem S60/V60.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai atunci V40 se bate cu A3?

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

V70 pana în 2007 era pe șasiu de S80 deci mai mare ca S60-ul

Sent from my ONE A2003 using Tapatalk

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pana in 2007 s60 si v70 arata la fel din fata (ma rog alta forma la proiectoare si la faruri un pic acolo ceva inauntru) si dupa 2007 s80 si v70 arata la fel din fata... imi pare rau ca trebuie sa-l contrazic pe alex....

Si avem aici un tip care compara volvutul v70 cu audi a6. Eu m-am ofticat cand am citit pe wikipedia ca este s60 compacta si competitor al seriei 3. Pai in anul 2000 cand a iesit s60 ce seria 3 avem? E46. Pai nu are treaba e46 cu s60. Parerea mea. Si nici compact nu cred ca e. In wikipedia poate sa scrie oricine. Cred ca ar tebui sa modificam

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

S60-ul pana in 2009 nu se incadra in nicio clasa era mai mare decat A4 si mai mic decat A6

S60-ul 2010-2018 este primul care se incadreaza in clasa cu A4, BMW seria3 etc.

Daca vrei o comparatie intre A4 si S60 iti pot spune ca A4-ul cumnatului luat odata cu al nevestei a avut mai multe probleme (e adevarat ca si la km e dublu fata de S60)

Acum cu asta nou 2018.... iar sunt pe langa, in nicio clasa.

Tocmai ce-am citit un articol (din state) cu V90 CC, concluzia: cea mai buna masina din clasa ei pe care din pacate n-o cumpara nimeni, cam asta-i tragedia cu Volvo-urile noastre.

Noroc ca noi ne-am dat seama.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

acelasi confort cu e classe de la mercedes. il folosesc de 2 ani si nu l-as schimba pe altceva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now