Stef15

Format audio, High Performance Sound S40

7 posts in this topic

Buna seara. V-as ruga sa ma lamuriti daca stiti ce formate audio citeste pana la urma sistemul High Performance. Detin un Volvo S40 din 2006 cu sistem audio High Performance si as dori sa stiu daca se pot converti in vreun fel fisierele mp3 ca sa le citeasca pentru ca mp3 nu vrea.. Multumesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

mp3 trebuie sa citeasca indiferent de echipare de pe CD sau USB

Share this post


Link to post
Share on other sites

Unitatile optice cd-player high performance 6cd citesc doar format [cd-audio], sonorizarea fiind de 10 ori mai buna decat formatul mp3, pentru folosirea corecta a unitatii usb formatul audio pentru cea mai buna sonorizare va fi [flac], formatele mp3, mp4, aac, wma sunt pistol cu apa:lol:

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

foarte adevarat...si pe sistemul basic unde radioul se aude prost un CD mai ales original se aude mult mult mai bine.

Dar cine naiba mai asculta CD-uri?am renuntat la orice format de pe compact disc inca de acum 4-5 ani.

Am gasit ratacite cateva CD-uri originale pe care le ascult in masina....ma simt ca in anii '90B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am high perfomance pe S40, cu magazie de 6CD-uri, si merg mp3-urile excelent.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

Poti sa gasesti mai multe informatii despre sistemele audio si formatele audio aici: http://new.volvocars.com/ownersdocs/2008/2008_S40/08s40_10.htm#pg230

Pe scurt, indiferent daca folosesti conectorul USB sau CD player-ul e recomandat sa stochezi pe device/disc doar continut media intr-un format comun precum mp3, wma sau wav. Exista exceptii in care anumite versiuni ale acestor formate sa nu poata fi redate.

 

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Welp,:unsure:

Sa stricat soneria de cd-player s-a busit mecanismul intr-un fel nu-mi explic cauza :blink:. Stie cineva o posibilitate daca merge inlocuit doar mecanismul sau toata unitatea, precizez faptul ca unitatea cd-player este pentru High Performance sound si are in spate doar o singura mufa de conectare neagra.

81422F9F-62EB-4AEF-A252-D8317C421D5B.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now