Sign in to follow this  
Followers 0
vlpvlp06

Intalnirea Volvo - Saab editia III-a

15 posts in this topic

Salutare,

Dupa cum v-am obisnuit la inceput de vara organizam intalnirea masinilor Suedeze Volvo -Saab.

In locatia Hermes care va fi deschisa special pentru acest eveniment sunt disponibile urmatoarele camere:

1. Apartament - 180 lei/noapte

13 camere duble - 140 lei/noapte

1 camera singe - 120 lei/noapte

Camping(amplasare cort) - 20 lei/noapte

Rezervarile se fac individual pe principiul "primul venit/primul servit" cu specificatia - Intalnirea Volvo/Saab
18-20 mai 2018


Telefon Hermes 0743.236.150

Pentru cei care nu reusesc sa prinda locuri in locatia Hermes am vorbit cu un hotel care ne ajuta cu restul de camere in centrul orasului Slobozia(2 km fata de Hermes) pentru acestea voi reveni zilele urmatoare cu un pret.

Locatia Hermes dispune si de wi-fi gratuit in toata locatia.

Restaurantul din locatie va fi deschis in periada desfasurarii evenimentului.

saab-volvo1..jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Locatie - Parcul de vacanta Hermes Slobozia ( http://www.hermes-slobozia.home.ro/ ) ofera pe langa cazare si urmatoarele:

- Restaurant (deschis pentru noi)

- Herghelie (discutam pentru calarie si ponei pentru copii)

- Hotel

- Parcare imensa

- Zona verde

- Loc de joaca (in curs de amenajare)


Disponibil urmatoarele camere:

14 camere duble - 140 lei/noapte

1 camera singe - 120 lei/noapte

Camping (amplasare cort) - 20 lei/noapte

Rezervarile se fac individual pe principiul "primul venit/primul servit" cu specificatia - Intalnirea Saab-Volvo 18-20 mai 2018

Telefon Hermes rezervari 0743236150 receptie orele 8-17

Pentru cei care nu reusesc sa prinda locuri in locatia Hermes am vorbit cu un hotel care ne ajuta cu restul de camere in centrul orasului Slobozia (2 km fata de Hermes) pentru acestea voi reveni zilele urmatoare cu un pret.

Locatia Hermes dispune si de wi-fi gratuit in toata locatia.

Restaurantul din locatie va fi deschis in periada desfasurarii evenimentului.


Program:


Vineri:

Cazare - la cina vom ciocni un pahar, cei adunati de Vineri, povesti, muzica, voie buna


Sambata:

- Mic dejun

- De la ora 10.30 spalatorie la Kaufland pentru cei care considera ca o masina suedeza murdara este un etalon pentru imaginea lor

- ora 12.00 Incepem festivitatile - aliniere masinilor pentru fotografii, socializare, prezentari, muzica, etc.

- ora 13.30 masa de pranz la resturantul din locatie (meniu A la Carte)

- ora 15.00 Se organizeaza coloana SAAB-Volvo pana in statiunea Amara (4 km) unde vom avea si o desfasurare - aranjament - sesiune foto 

- ora 17.00 intoarcerea la locatia Hermes unde vom continua socializarea, prezentarea masinilor, muzica, jocuri, etc. 

- ora 19.30 Cina la restaurantul din locatie cu program muzica

Dupa cina vom servi un tort tematic

Va fi organizat un foc de tabara imens dupa ce se lasa seara (in jurul orei 22.00)


Duminica

- Mic dejun si program liber

NOTA: nu veniti cu mainile in buzunare :) Sigur gasiti ceva bun, specific al zonei din care veniti, un vin, un "whisky"; vor avea un gust mai bun baut cu prieteni numerosi intr-un cadru de veselie!

Nu uitati ca locatia este una deosebita pentru cei mici si tuturor ne place sa ne jucam; recomandam ca sa veniti cu copii la intalnire. Poneii abia ii asteapta (sa speram ca vor veni pana atunci)!

Indesati si o minge sau o pereche de palete de badminton in portbagaj, s-ar putea sa va para bine ca le-ati luat cu voi!

Va asteptam!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super !  Abia astept sa ne revedem cat mai multi !

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va rog sa nu va inghesuiti toti odata   :sleepy1:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au mai ramas 2 camere duble si o camera single pentru evenimentul de peste 2 weekend-uri
Nu v-ati saturat de Netflix?!:)
Mobilizati-va si rezervati cele 3 camere ramase; oricum nu aveti ce face acasa, haideti la distractie si voie buna alaturi de clubul Volvo Romania (sau clubul SAAB Romania, dupa caz).
Am fost anuntat ca sunt multi care vin doar pentru ziua de sambata, fara cazare.
Estimarile sunt in jurul a 20-25 de auto participante!
Ne vedem la Hermes pe 18-19-20 mai!

Edited by vlpvlp06

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au mai ramas 2 camere duble si o camera single pentru evenimentul de peste 2 weekend-uri
Nu v-ati saturat de Netflix?!:)
Mobilizati-va si rezervati cele 3 camere ramase; oricum nu aveti ce face acasa, haideti la distractie si voie buna alaturi de clubul Volvo Romania (sau clubul SAAB Romania, dupa caz).
Am fost anuntat ca sunt multi care vin doar pentru ziua de sambata, fara cazare.
Estimarile sunt in jurul a 20-25 de auto participante!
Ne vedem la Hermes pe 18-19-20 mai!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu mi-am rezervat singura dubla ramasa disponibila azi...nu stiu daca mai sunt camere libere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Exista un hotel de backup pentru cine mai doreste cazre.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am pus o vorba buna si vremea va fi excelenta

Sent from my iPhone using Tapatalk

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru cine vine maine din Bucuresti!!!

Grupul Saab + o parte din Grupul Volvo se intalnesc la benzinaria Mol Th.Palady(sensul spre Constanta - inainte de "urcarea" pe autostrada) incepand cu ora 15 iar plecarea va fi la 16:00.

Va astept

Sent from my iPhone using Tapatalk

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super ! Credeam ca vin singur :iroc:

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Multumiri" celor care se plang ca le e dor sa refacem Intalnirile Nationale dar nu apar nici macar cand se incearca ceva...

Intalnirea Volvo Saab: 3 Volvo si 15 Saab. Felicitari.

Cea mai buna gluma de ieri: Saab-urile merg prin tara pentru a socializa, Volvo-urile se intalnesc...in cele 2 service-uri din Bucuresti.

A venit cineva chiar din Cluj......

 

No further comments.

 

 

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Socializarea incepe de pe forum, dar s-a vrut un forum exclusiv tehnic.
Nu sint in tara, c-as fi venit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felicitări pentru întâlnire!

Am avut week-endul stabilit de mult cu o altă activitate, așa că, din păcate, nu am putut fi prezent.

Aștept fotografii și aici, nu doar pe facebook.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0