Droiman

Păreri ulei Fuchs Titan Super Syn Fe 0w30

4 posts in this topic

Buna seara. O părere despre uleiul Fuchs Titan Super Syn Fe 0w30? Precizez ca dețin un XC 60 D3 din 2015!

37A6FC18-6688-4B85-8050-B66C7C8D80C8.jpeg

Edited by Droiman

Share this post


Link to post
Share on other sites

E simplu..Cauta in tabela de proprietati a acestui ulei si compara cu, Castrol ,Aral, LMoly,Volvoline,etc in tabelele lor si vezi timpi de curgere la 40gr ,100gr. ,viscozitatea,etc .Cind datele sint apropiate (sigur sint ,zic eu) atunci incerci.Apoi daca specifica "Volvo" este si mai concludent.

Mai marii din industria petroliera sint agreati de producatorii mari ,consacrati, de auto.

Vezi ce uleiuri sint agreate din conglomeratul numit   "7 surori" si respectiv noul conglomerat "7 surori" insa parca le zic altfel. Aici e vorba de Malayesia ,Africa de sud,Brazilia si mai sint citeva tari pina la 7. Este doar competitie insa uleiurile sint relativ similare pentru niste masini de serie comerciale..

Edited by 1984

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mulțumesc mult pentru sfat însă timpul ne presează pe toți, mai mult sau mai puțin. Acest ulei mi-a fost recomandat de reprezentanta Volvo din Germania de unde mi-am achizițonat mașina. Sunt curios sa aflu păreri despre acesta marca de la utilizatori/persoane cu experiența in domeniu. Mulțumesc. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

In cazul in care ai motorul D5204T7, conform producatorului uleiului merge. Link

5ab6cf09ac65d_ScreenShot2018-03-25at00.1

Daca ai motorul cu codul D4204T, trebuie alt ulei. Link

5ab6cfa0514e8_ScreenShot2018-03-25at00.2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now