catacore

telefon/bluetooth XC90

6 posts in this topic

Salutare,

Acum, ca m-am prezentat, sar direct la domniile voastre cu intrebari: imi place foarte optiunea de hands-free pentru mobil, insa al meu XC90 are doar telefon "normal". Dupa ce am citit manualul tot n-am inteles daca, dupa ce ,eventual, obtin un card SIM "dublat" pe numarul meu dela operatorul de telefonie mobila, si il introduc in locasul din bordul masinii, pot vorbi fara sa ridic acel telefon din cotiera (adica vorbit in acel microfon care, zice cartea, se afla in plafon, deasupra locului soferului, si auzit in boxele masinii). Aveti voi idee daca e posibila varianta asta, sau nu?

Iar ca optiune BT "curata", se poate instala acest kit , sau e preferabila o metoda mai ieftina si portabila, gen Jabra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu exista optiunea de clonare a cartelei la noi. Doar daca ai 3 oo, atunci se poate si la noi. Ideea e ca oficial nu exista, insa eu am vazut

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ramane, deci, varianta blu-shtutz. Acuma, stau si ma intreb daca are vreun sens sa ma gandesc la acel kit Parrot.....

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu care iti este mai util. Eu am casca de ureche si imi este suficient

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca utilajul are line in iti recomand: Avantree Cara II

Ai handsfree + streeming audio pe bluetooth

Share this post


Link to post
Share on other sites

Are line in utilajul. M-am uitat pe emag cam la toate produsele de gen, intre 150 si 400 ron, si nimic nu m-a convins (in afara de acel Jabra la care am pus link). Asta doar bazat pe review-urile utilizatorilor si pe preferintele mele de utilizare (adica eu nu o sa fac steaming depe telefon, prefer sa ascult CD-uri -astfel ca optiunea sa stau cu sistemul audio pe line in nu-mi surade).

Ideal ar fi un sistem BT integrat cu sistemul audio, insa nu cred ca-s dispus sa bag atatia bani in treaba asta, pina la urma. Probabil o sa incerc acel Jabra.....

Merci de raspunsuri!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now