REVLV

Android Head Unit

11 posts in this topic

Salutare, 

 

are cineva instatal un head unit cu android ca cele care se găsesc pe ebay și aliexpress? Sînt curios dacă chiar merg comenzile de pe volan, cum se poate face update la hărți și dacă se potrivește la culoare cu restul consolei centrale. 

 

Dacă aveți, puteți să puneți niște poze?

 

Mulțumesc!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am cumparat o navigatie Edonav E300 de la Edotec din Romania,am cumparat si rama adaptoare, conectica pentru comenzi volan, conectare la amplificator si camera marsarier. Versiunea Android e 7.0 . Daca mai esti interesat promit ca revin cu mai multe detalii dupa ce reusesc sa si instalez chestia asta pe masina. Teoretic cei de la Edotec iti pot factura si montajul si te pun in legatura cu cineva care sa se ocupe in orasul tau dar cel putin omul din orasul meu a fost total neserios asa ca acum caut alt om sa instaleze. PS. cei de la firma din Turda au fost okay si mi-au stornat fara comentarii banii pentru serviciul de montaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@NicholasB poti sa pui si niste poze cu before& after, daca ai instalat sistemul deja? :)

 

Multumesc!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Și eu aș vrea să văd niște poze. Mă interesează mai ales dacă pușcă culoarea ramei cu cea a consolei.

 

Pe de altă parte, eu eram curios de unitățile acelea chinezești care se potrivesc perfect în locul playerului. Prețul unității-- aporx. $400--e tentant, dar mi-e frică de faptul că s-ar putea să arate ca dracu și să meargă prost. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Decat sa dai 400 USD pe chinezaria aia, mai bine dai 600 E pe bluepower :)

 

Strict, pe mine ma intereseaza un display care a intre perfect in rama ( ca marime ), si sa aiba android. Ca idee, am zis ca pun xiaomi redmi note 3-ul pe care il am si zace intr-un sertar in loc, doar ca totusi display-ul nu acopera perfect..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din cîte am citit, nici BluePower nu e mai grozavă. În primul rînd pentru că sistemul de operare e învechit, dar și pentru că sunetul nu este de calitate. Pe forumurile de afară sînt mulți care le-au dat jos după cîteva zile. 

Edited by REVLV

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, insa ma refeream la diferenta de pret.. :)

De aceea vreau sa schimb doar navigatia, insa daca tot ma decid sa o fac, vreau sa fie si estetic cat si practic:) Mai caut...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Exact în postura ta sînt și eu. Pînă acum nu am găsit nimic care să-mi placă.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am avut eu Bluepower.... o chinezarie proasta. Sunet execrabil! Nu am reusit sa scot ceva din el, nici cu statie si subwoofer. Nici radio nu prindea cum trebuie. Pierdea frecventa, stand masina pe loc. Mergea cateva minute si apoi incepea sa piarda frecventa. In mers era dezastru. Am rezistat o luna cu el si apoi am revenit la oem

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, deci calitatea slabă a bluepower se confirmă. Mersi! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am dat in jur de o suta de euro pe un Grom care iti reda cam tot ce vrei plus ca e foarte usor de instalat si ramai cu masina intr-o stare originala ca sa zic asa.

https://gromaudio.com/

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now