Sign in to follow this  
Followers 0
Guest Amy

Bancuri cu masini

46 posts in this topic

Zmeilor, nu mai comparati MB cu Volvo in acest topic! Tocmai asta era ideea!!!  Gizas

Mai bine se inchide. Parerea mea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

De unde a plecat acest topic (nascut mort din start, oricum) si unde s-a ajuns....Iar se incarca serverul degeaba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lady Di ar fi murit in orice marca de auto...

In schimb nu vad legatura dintre decesul lui D. Tinu si mercedes.... scuze, acum m-am trezit si unii neuroni inca fac nani....

D Tinu avea S60 . Dar in ambele cazuri .. orice masina ar fii avut , ar fii murit !!! Dc ?  simplu .... ca asa trebuia , itelegeti voi  :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alo pustiu ce S60 visezi ? In S40 a murit si subiectul e cam aiurea, se discuta de chestii total absurde, dupa cum am mai spus se moare si in Hummer .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Era o intrebare adresata lui iulirx care vorbea de E klase care e in aceeasi clasa cu S60. Si era in gluma, nimic tendentios. Ce naiba sariti asa in aer!? Nici macar la capitolul bancuri nu poate glumi omul. Si la chestia cu bancul: a scris si omul un banc, morbid e adevarat, dar sa recunoastem ca are esenta. Ati sarit de parca a omorat-o el pe Diana.  Relax, boys!  :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doi nemÅ£i discută într-un showroom:

- Ce-i asta, Dacia Duster?

- Duster...da

- Românească, nu?

- Da, românească..

- Bună, nu? Garda înaltă, cauciucuri groase...

- Mda..

- Măi, ce Å£i-e ÅŸi cu românii ăÅŸtia...ar face orice numai să nu-ÅŸi repare drumurile.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am aflat si motivatia aparitiei Dacia Duster.

Share this post


Link to post
Share on other sites

La salonul Auto de la Geneva, consurs cu tema "Cea mai ermetica Masina"

Cei de la Mercedes se prezinta cu ultimul model:

- Aceasta este cea mai ermetica masina din lume!

Organizatorii intreaba:

- I-ati facut testul cu pisica?

- Nu! Cum sa-i facem testul cu pisica?

- Pai uite bagam o pisica inauntru si o lasam acolo!

Dupa 2 zile pisica moare, nu mai avea aer.

- Intr-adevar! Este ermetica!

Vin cei de la BMW cu ultimul model!

Aceasta masina este cea mai ermetica!

- I-ati facut testul cu piscia?

- Nu! Cum testul cu pisica?

- Pai inchidem o pisica in masina si o lasam acolo!

Dupa o zi pisica era moarta, nu mai avea aer!

- Da intr-adevar e foarte ermetica!

In cele din urma apar si cei de la Dacia cu noul model Logan.

- Domnilor aceasta e cea mai ermetica masina!

- I-ati facut testul cu pisica!

- Da!

- Pai, cum ati facut testul cu pisica?

- Da, l-am facut!

- Si cum l-ati facut?

- Pai am inchis o pisica inauntru, am incuiat masina

si pe unde scotea capu, chituiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

AUDI : Another Ugly Deutsche Invention

BMW : Brings Me Women

FIAT : Failure in Italian Automotive Technology

FORD : Fix Or Repair Daily, sau, Find On Road Dead

SAAB : Shape Appears Ass-Backwards

HYUNDAI : Hope You Understand Nothing's Driveable And Inexpensive...

SUBARU: Screwed Up Beyond All Repair Usually

VOLVO: Very Odd Looking Vehicular Object

PORSCHE: Proof Of Rich Spoiled Children Having Everything

DACIA: Daca Ai Cap Ia-ti Alta  :D

BUICK - Built Under the Influence of Captain Kangaroo

OLDSMOBILE - Old Ladies Drive em' Slowly, Mostly Over Bridges Into Lake Erie

DELOREAN - Don't Ever Lend One Rich Ego-manic Alotta Narcotics

FORD - Fers Only Run Downhill (many others may apply), Fed On Rotten Duck

DODGE - Drips Oil Dumps Grease Everywhere

SUBARU - Substantially Underpowered But Always Runs Uphill

BMW - Big Money Waste, Behold My Wheels, Beats My Wife, Break My Windshild, Byte My HaWeenie, Invers: Wanted Mercedes Benz, Break My Windows, Blasphemous Motorized Wreck

Cheverolet: Cracked Heads Every Valve Rattles Oil Leaks Every Time

Ford: Fucked On Race Day, Found On Road Dead, Fix Or Repair Daily, (backwards) Driver Returns On Foot

Fiat: Fix It Again, Tony!

Oldsmobile: Old Ladies Driving Slowly Make Others Behind Infuriatingly Late Everyday

Hyundai: How Your Usual Nerd Drives An Import

Honda: Had One, Never Did Again

Dodge: Damned Old Dangerous Garage Experiment, Drops Oil Drips Grease Everywhere

Pinto: Put In Nickel To Operate

Fiat - ****ed In the Ass Twice

KIA - Kick It Again

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un tip cu un Trabant vrea sa iasa cu masina pe un drum principal care era cam aglomerat, adica se mergea bara la bara. Se duce el usor, usor mai in fata in intersectie sperand sa-l lase si pe el cineva sa intre pe drumul cu pricina. Zis si facut, numai ca se baga in fata unui tip cu un BMW si ala suparat foc ca tocmai un Trabant i se baga in fata incepe sa dea flash-uri si sa-l sune. Intamplarea face ca la primul semafor ajung sa se puna in paralel. Tipul cu Trabantul vrand sa-l faca oarecum de rusine pe cel cu BMW-ul, deschide geamul si ii zice:

-Prietene, daca nici noi astia cu masini nemtesti nu ne intelegem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un tip cu un Trabant vrea sa iasa cu masina pe un drum principal care era cam aglomerat, adica se mergea bara la bara. Se duce el usor, usor mai in fata in intersectie sperand sa-l lase si pe el cineva sa intre pe drumul cu pricina. Zis si facut, numai ca se baga in fata unui tip cu un BMW si ala suparat foc ca tocmai un Trabant i se baga in fata incepe sa dea flash-uri si sa-l sune. Intamplarea face ca la primul semafor ajung sa se puna in paralel. Tipul cu Trabantul vrand sa-l faca oarecum de rusine pe cel cu BMW-ul, deschide geamul si ii zice:

-Prietene, daca nici noi astia cu masini nemtesti nu ne intelegem...

da avea dreptate omul ;D ;D ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

La uzina romaneasca de automobile DACIA, doi ingineri stau la o tigara:

- Auzi, zice primul, ce ar trebui schimbat ca masinile noastre sa corespunda normelor internationale?

- Normele internationale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciobanul si fiuso' razamati pe ciomagul lor stau langa oi si se mira spre drumul national.Acolo o blonda, bine dezvoltata cu fusta mini sta si face stopul. Vine un volvo, se opreste, blonda baga capul prin geam, ii zice ceva soferului, ala inchide geamul si-l prinde pe blonda acolo. Iese din masina,da jos pantalonii si-l reguleaza pe blonda. Dupa ce termina, ii da drumul blondei si pleca. Ciobanul catre fiul sau:

- Auzi, Ioane, nu-mi permit o masina ca aia, da o usa de aia imi iau.

Share this post


Link to post
Share on other sites

- De ce sta Trabantul la semafor, desi acesta s-a facut verde?.

- S-a lipit într-o guma de mestecat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parintii mei au avut trabant cand eram eu mic. Nu-mi amintesc sa se fi stricat ceva vreodata la el. Ba chiar imi aduc aminte cand tata a mers cu 105 km/h pe centura Pitestiului.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parintii mei au avut trabant cand eram eu mic. Nu-mi amintesc sa se fi stricat ceva vreodata la el. Ba chiar imi aduc aminte cand tata a mers cu 105 km/h pe centura Pitestiului.

Asta nu inseamna ca nu s-au facut mormane de bancuri pe seama lui... (stiati ca e cea mai lunga masina? 3m masina, 10m fumul!)

Daca ne laudam cu ce au facut tatii, al meu a fost cronometrat pe 1km lansat cu 145km/h. E drept ca avea un consum de 11l, da' la 0.??lei litrul ... Era pe vremea cand Dacia 1300 era o noutate ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si cand aveam eu 15 ani am incaput 8 intr-un trabi,4 adulti si 4 copii,de la Eforie la Techirghiol. Am un vecin care nu ar renunta la trabi pentru nimic in lume! Bine, nu am spus ca nu-i dus cu capul....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tata is lauda zilnic trabantul care l-a avut. Totusi a refuzat cand i-am propus sa-i cumpar unul, sa nu-mi mai omoare Volvo-ul pe coclaurile de la pescuit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Coliziune frontala intre un Tico si un Maybach! Pe ecranul computerului de bord al Maybach apare : New hardware found! Install?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un sofer, vrand sa-si protejeze masina impotriva hotilor si neavand bani pentru o alarma, lasa un bilet pe parbrizul masinii: "Radioul e defect, benzina nu are, motorul cu componente lipsa." Dimineata isi gaseste masina pe butuci si un alt bilet, pe care scria: "Daca-i asa, nici de roti nu mai are nevoie!".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Five Germans in an Audi Quattro arrive at the Italian border.

The Italian Customs Officer stops them and tells them:

- "It's a illegala to put a cinque people in a Quattro."

- "Vot do you mean it's illegal?" asks the German driver.

- "Quattro meansa four" replies the Italian official.

- "Quattro is just ze name of ze automobile!" the German says unbelievingly. "Look at ze dam papers: ze car is designed to karry 5 persons."

- "You canta puta thata one on me!" replies the Italian customs officer. "Quattro meansa four. You have five-a people in a car and you are breaking the law."

- "I vant to speak to someone viz more intelligence zupervisor over !"

- "Sorry. He can'ta come righta know . He'sa busy witha 2 guys in a Fiat Uno.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0