Ettyus

Probleme airbag si geanm dreapta fata

6 posts in this topic

Toate bune si frumoase, masina a iesit bine (totpicul avarie fizica), sunt multumit dar din pacate am doua probleme:

1. Geamul din dreapta fata nu se mai inchide "automat" nici din buton(doar daca tin de el pana se deschide/inchide) si nici din telecomanda.....

2. "SRS Airbag wartung dringend" este noul mesaj care imi scoate ochii cu al lui semn de exclamare rosu..... Airbag-urile nu au sarit, dupa accident, cand m-am chinuit sa o urc in 3 roti si una atarnata pe trotuar nu imi aparea pe bord...... a aparut acuma dupa ce am terminat toate reparatiile! Masina a ramas intre timp si fara baterie, a fost reincarcata si acuma merge ok, fara probleme.... Baietii unde am fost pentru mecanica au un tester general, se poate vedea eroarea/sterge sau trebuie sa merg la Volvo Cluj sa imi sperie buzunarele, buzunare care si asa sunt destul de terorizate dupa episodul asta.....

 

L.E. Am citit cred, toate topicurile despre eroarea asta si nu am reusit sa ma elucidez!

 

Multam fain!

Edited by Ettyus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am rezolvat problema geamului, mi-am adus aminte ca am avut Skoda si trebuia sa fac asta de 23-3 ori pe luna...... dar triunghiul ala rosu ma termina psihic.... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se poate sterge din tester nu trebiue obligatoriu Dice

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/14/2018 at 9:16 AM, sandro said:

Se poate sterge din tester nu trebiue obligatoriu Dice

 

Sper sa se descurce baietii unde merg eu... cert ii ca nu am avut timp nici sa ii sun sa vad cand sa merg....

Mersi

Share this post


Link to post
Share on other sites
Se poate sterge din tester nu trebiue obligatoriu Dice

 

Sper sa se descurce baietii unde merg eu... cert ii ca nu am avut timp nici sa ii sun sa vad cand sa merg....

Mersi

pentru eroarea de ecu de airbag, ai si un dtc?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am in continuare aceasta problema..... Nu am avut timp sa ma ocup ...... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now