Sign in to follow this  
Followers 0
Endurocrosser

Pierdut cheie

2 posts in this topic

Salutare!

Am pierdut una din cheile c30-ului.

Vreau sa stiu care sunt pasii pt obtinere unei chei noi si anularea celei pierdute.

Voi suna maine la Primus,dar vreau sa stiu daca exista si vreo alternativa in acest sens.

Pot sa cumpar eu o cheie Sh si sa o programez pe masina?

 Si partea a 2-a a problemei ar fi daca stie cineva cat as costa sa schimb butucul mecanic,deoarece cheia s-a pierdut cu partea de aluminiu(cheia bruta).

Multunesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, uite aici, ce am scris pe alt thread.

On 11/10/2017 at 1:07 AM, costin96 said:

Salut, am facut si eu o cheie pentru un C30 2012. La Primus Auto, pentru cheie noua + activare software (inclusiv 'stergerea' din memoria masinii a cheii pierdute), am avut urmatoarele preturi:

- pentru persoana fizica: 1450RON (via factura proforma la Primus Auto)

- aceleasi operatiuni, insa cerute/facute prin polita CASCO, au iesit la un cost total de 895RON.

Nu imi este clara diferenta de pret prin cele 2 abordari, insa sper ca te-au ajutat cifrele. :)

Alte info/discutii utile pe baza intrebarii tale:

 



Da, se poate cumpara o cheie (noua, dupa PN), iar apoi programa la Primus, insa nu stiu daca iesi mai rentabil asa. Asupra cheii second hand, nu cunosc daca se poate face.

Nu trebuie sa schimbi butucul metalic. Cheia se face pe comanda dupa seria sasiului, si iti vine "la pachet" cu cheia clasica. (pentru cazul in care o faci la Primus Auto sau alta reprezentanta Volvo).

Edited by costin96

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0