Sign in to follow this  
Followers 0
paulpalaghia

prrobleme inchidere capac rezervor xc60

5 posts in this topic

buna

sunt posesorul uni XC60, an de fabricatie 2018 si am constatat ca dupa ce inchid masina, capacul de la rezervor nu se blocheaza.

ma poate ajuta cineva cu o solutie sau un sfat.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se blocheaza cu o intarziere de cateva minute.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

multumesc ptr raspuns, dar am incercat si dupa cateva minute ( si fara sa am cheia la mine) iar capacul s-a deschis la o simpla apasare.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare, Domnilor!

Aceeasi problema am si eu (XC60 D5 AWD MY2018)....

Se pare ca exista un lot de mașini XC60/90 (MY2018) ce au aceasta problema si la care se așteaptă o scriere de soft astfel ca in cele din urma sa ne facă tuturor o “chemare in service” pentru remediere.

Am inteles ca problema a fost sesizată de mai multe magazine/service-uri din țara si UE, problema fiind cunoscuta de fabricant.

Cel putin aceasta este informația primită de la Exclusiv Auto (Cta), insa avem de așteptat un termen necunoscut....

 

Sanatate maxima si conduceti prudent!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare!

Avetzi idee ce se mai aude de aceasta problema, s-a mai confruntat cineva cu acest aspect?!

La Ctza in reprezentantza nu se stie inca nimica.... și-am tot intrebat cel putzin odata pe luna daca sunt noutatzi, insa raspunsul este mereu același.... “când va apărea solutzia rezolvării, va vom chema de îndată la service!”

Va exista oare vreo soluție de rezolvare a acestei “probleme minore” cum se spune?!

Sarbatori Fericite si Un An 2019 mai sanatos si prosper!

Sanatate maxima si conduceti prudent!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0