Andi07

Keyless v70

6 posts in this topic

Buna seara tuturor..., am o mare nelamurire... Detin un V70 summum cu keyless, am folosit o singura cheie aproape 2ani, iar astazi, dupa ce mi-a aparut in bord mesajul sa schimb bateria la cheie(ceva de genul baterie slaba cheie, traducere aprox din suedeza), am luat una din cheile de rezerva si surpriza...nu functioneaza keyless-ul... Am incercat cu cheia folosita uzual, nicio problema... Intrebarea este ce ar trebui facut, vreo initializare din meniu, ceva?

Va multumesc anticipat pentru sfaturi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chiar daca postezi in 2-3 locuri tot raspunsul ala o sa-l primesti, mergi la magazin, ia-ti o baterie noua si schimb-o.

E cativa lei, 4-5 lei la orice kaufland, deci chiar si prin absurd daca nu asta-i problema nu o sa saracesti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca-i sitele de vina, posteaza dublu/triplu. Scuzoaiele mele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se accepta scuzele, desi intrebarea era alta... De ce pe cheile de rezerva nu functioneaza keyless-ul ??!!???!!!! Poate cineva a mai intalnit situatia si isi spunea parerea(pertinenta)...Dar luandu-te valul sarcasmului ai pierdut ideea de la care am plecat...

Mersi oricum...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bateria e sigur buna in cheia de rezerva?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Acum 36 minute, Andi07 a spus:
Acum 36 minute, Andi07 a spus:

 

Se accepta scuzele, desi intrebarea era alta... De ce pe cheile de rezerva nu functioneaza keyless-ul ??!!???!!!! Poate cineva a mai intalnit situatia si isi spunea parerea(pertinenta)...Dar luandu-te valul sarcasmului ai pierdut ideea de la care am plecat...

Mersi oricum...

Scuzele sunt obligatoriu de acceptat fiind exprimate inainte sa-mi raspunzi sau sa vezi postul meu, deci nu mi-ai facut vreo favoare.

Daca nu "te lua valul sarcasmului" asa cum ai afirmat ca m-a luat pe mine ai fi gasit si raspunsul tot acelasi post identic de-al tau dublat de site:

Ai raspunsul acolo daca vrei sa-l citesti, din propria experienta nu din auzite.

 

Citatul ca sa nu ai dubii sau sa dispara postarea dubla/tripla/etc

Pai cel mai simplu este sa schimbi bateria la cheie, e cativa lei una si se schimba usor.

La cele "keyless" bateria se duce mult mai repede, eu am folosit una standard 8 ani fara probleme iar la asta noua keyless am schimbat bateria in mai putin de 2 ani.

Bateria la cheia cu functie "keyless" se consuma in mod permanent indiferent ca o ai in masina sau in sertarul cu ciorapi ascunsa bine."

 

 

Edited by Maurice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now