vinovatu000

S60,masina premium?

41 posts in this topic

@Mihai nu pot spune că m-am săturat de S60 Polestar însă am descoperit alte modele Volvo cu roti mult mai mari decat cele ale Polestarului, masini ce imi ofera alte senzatii mult mai placute in anumite momente .

De senzatie a fost sa merg cu Polestarul prin Bulgaria, nu recomand la nimeni aceasta experienta . Cu celelalte 2 Volvo ale mele mergeam fara probleme iar cu S60 R ul stăteam in vama la Ruse .

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

De ce ai stat in vama la Ruse ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

7 minute am stat la Ruse si 16 minute la Makaza. Problema este ca au drumurile super proaste pt roti de 20" .

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Esti carcotas, drumurile sunt mai bune fata de Ro. Asfaltul in schimb este mai dur, criblura destul de mare...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu pe unde ai fost tu in BG însă pe unde am mers eu am rupt masina in doua iar in Thassos era sa sparg janta intr-un crater .

În Ro sunt drumurile lux fata de GR si BG.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca te-ai obisnuit cu roti de off-road si ai uitat ca masinile tre' sa mearga pe strada, nu pe macadam. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am făcut azi offroad cu Polestarul, chiar se descurcă cu rotile mari . :)))

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

... ai urcat o bordura? :)))

Sent from my ONE A2003 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu.

Am fost la Marble Beach in Thassos după o săptămână de ploaie ce a spălat drumul si a facut niste ravene superbe .

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Referitor la colegul care a initiat topicul:

am masina de aprox 5 luni in care am parcurs cca 11.000 km, majoritatea fiind facuti la drum lung, atat in .ro cat si afara in regim de autostrada. Am luat masina la 103.000 km reali, de la un amic, deci excludem posibilitatea unei masini manarite. Pot sa confirm faptul ca uneori schimbatorul scartaie in functie de vreme, ansamblul acela care acopera camerele de la CitySafety este de slaba calitate si pe drum denivelat isi face simtita prezenta iar zgomotul la viteza mare este usor deranjant pentru o masina care a costat cca 33.000 euro. Mai pot aduga si solutiile tehnice pe care le-au adoptat pentru acoperirea diferitelor zone ale capacului portbagajului - acele masti care acopera bratele capacului portbagaj sunt de toata jena. Ma asteptam la mai mult de Volvo. In rest masina e super, comparatia cu Ford Focus mi se pare aiurea. Da, A4 din aceeasi generatie este mai bine construit dar nu as renunta la S60 pentru A4.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asa e cu capacele alea de la portbagaj....se desfac f usor,si scartaie.... am comparat cu focus doar tinuta de drum care ar fi trebuit,zic  eu,sa fie peste focus,care are sasiu din 2004.... Dar cum si eu aleg imi aleg masinile cu inima,si nu cu ratiunea,n.as renunta la volvo...chiar arata f binela exterior,iar  interiorul este relaxant, iti da o stare de bine

Share this post


Link to post
Share on other sites
Acum 11 ore, tudoroprea04 a spus:

 Da, A4 din aceeasi generatie este mai bine construit dar nu as renunta la S60 pentru A4.

Are cumnatul ultima varianta de A4 si crede-ma ca nu-i asa deloc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Audi a4 b8 este peste s60 la:tinuta de drum,calitatea asamblarii(manere portiere,greierasi si zdrancaneli prin interior)sa nu mai vorbim de sistemul quattro.insa interiorul ,desi e mai bine construit,ma lasa rece.am avut a4,b8,din 2008 si pot compara 

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai taie din ele .

A4 B8 este o bombă de masina, e minune sa ajungi cu ea la destinație.

Iar AWD ul pe A4 e o gluma proasta .

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogdan gh , chiar acum citeam topic.ul cu s60 vs a4 vs seria 3,si sustineai ca a4 b8 este cu mult peste s60:)) te.ai răzgândit intre timp?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ca s-o dam in offtopic,eu de la Audi A4 B6(si parca si B7) am ramas in cap cu scaraitul scaunul si a cotierei...Si am sesizat chestia asta la mai multe exemplare,deci nu era ceva izolat...Dar,ma rog,modele mai vechi...Dar si Volvo are minusurile lui.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now