BogdanP

Road Traffic Information (RTI) actualizat cu hartile din Romania pentru Volvo XC90 din 2007

11 posts in this topic

Buna ziua

Am un Volvo XC90 din 2007 cu RTI dar nu am si hartile din Romania

As vrea sa stiu daca are cineva un DVD cu hartile actualizate.

Din cate stiu acest DVD ar trebui introdus in unitatea optica de sub scaunul soferului si apoi ... nu stiu cum ... facut update-ul de pe el.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, 

Pentru modelul tau trebuie DVD insa trebuie si un cod de activare generat pe baza VIN masina si versiune harti - pentru asta in cazul tau trebuie sa te adresezi unui dealer Volvo autorizat. 

Dar nu stiu daca vrei sa faci asta - hartile sunt invechite, si nu merita costul vs. Waze / Google Maps. Stii cat net platesti de banii astia? 

Eu zic sa te gandesti bine. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc pentru raspuns

Share this post


Link to post
Share on other sites
La 6/26/2018 at 0:54 PM, maverick a spus:

Salut, 

Pentru modelul tau trebuie DVD insa trebuie si un cod de activare generat pe baza VIN masina si versiune harti - pentru asta in cazul tau trebuie sa te adresezi unui dealer Volvo autorizat. 

Dar nu stiu daca vrei sa faci asta - hartile sunt invechite, si nu merita costul vs. Waze / Google Maps. Stii cat net platesti de banii astia? 

Eu zic sa te gandesti bine. 

Am reusit sa imi actualizez navigatia de fabrica cu ultimele harti (nivelul anului 2017) inclusiv Romania. E nevoie de DVD insa NU E NEVOIE DE NICI UN COD DE ACTIVARE

Volvo RTI (MMM+) - HDD Europa - 2017-2018

Previous Volvo Part number: 31421273
Volvo Part number: 32214046

This disc will work in the following cars:

C30 MY 2007 - 2012
C70 MY 2007 - 2013
S40 MY 2007 - 2012
V50 MY 2007 - 2012
XC90 MY 2006 -

Coverage:

Albania, Andorra, Austria, Belgium, Bosnia & Herzegovina, Bulgaria, Croatia, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Gibraltar, Great Britain, Greece, Hungary, Ireland, Italy, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Macedonia, Monaco, Montenegro, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Romania, San Marino, Serbia, Slovak Republic, Slovenia, Spain, Sweden, Switzerland, Vatican City

 

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta e interesant - multumim pentru feedback. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

La astea mai vechi (cum era si XC70-ul meu) nu e nevoie de cod de activare ca nu se instaleaza nimic in vreo memorie, hartile sunt pe DVD.

Daca DVD-ul e tras bine merge "multiplicat" fata probleme si la alta masina.

Eventual se update-aza softul tot de pe DVD, daca exista update cand bagi DVD-ul ai instructiuni "step by step" cum s-o faci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, interesant de stiut - cu conditia sa tii DVD in navigatie - poate e util si pentru alti colegi. 

Desi eu ma mentin la ideea ca hartile sunt total pe dinafara fata de realitate cel putin in Romania - pe vazute si testate. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pentru un S40 2.0D din 2007, aveti idee daca gasesc pe undeva DVD-urile cu hartile pentru RO? 

multumesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now