Cizuns

Erori bord - putere redusă motor

8 posts in this topic

Salut, sunt in concediu și in drum spre Maramureș am alimentat de la o benzinărie MOL din Beclean cu 55 l de Evo plus, am parcurs 1 km și mi-au apărut 3 erori( vezi foto). Motorul nu mai trage, viteza maxima 40-60 depinde de înclinația drumului. Ce ma fac, mai am de parcurs o grămada de km, un sfat, un service in aceasta zona Sighetul Marmatiei. Masina este XC 90 D 5 185CP.  Mulțumesc anticipat pentru sfaturi și ajutor.

C8E9CCB1-A96C-4938-909F-178C026FDB2B.jpeg

ADCCFE4A-2E71-4799-822F-B3CA4585198B.jpeg

11FB5B17-1C9A-4164-8988-530E42604D09.jpeg

Edited by Cizuns

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu daca te ajuta dar primele doua erori vin de la modulul ABS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probabil a sarit tija swirl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am fost la un service in Sighet, îmi dădea eroare no signal injectorului 5. A dat cu un spray degripant pe mufa de la injector și a fost ok cam 60km, după care a luat-o de la capăt cu aceleași erori, și același simptome. Am scos capacul de la motor și masca protecție injectoare, și acum este ok. Cred ca este o problema la mufa care intra in acel injector. Credeți  ca este vreo problema dacă merg fără aceste capace pana la Bucuresti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, revin cu parere de rau, dupa aproape 6 luni cu aceiasi problema. Mi-a aparut din nou aceleasi erori in bord. Codurile de erori sunt cele de mai jos. Ma poate ajuta, va rog cineva cu remedierea fizica a lor?

Multumesc anticipat,

IMG_9318.jpg

IMG_9315.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut! 

Am și eu exact aceeași problema la un XC 90 din 2006. Îmi poți spune cum ai rezolvat ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now