Sign in to follow this  
Followers 0
NicuG

Achizitie xc70

4 posts in this topic

Salut domnilor

M-am gandit sa schimb v50-ul 1.6D actual pe un xc70 d5 euro4 de prin 2008-2010, pe care sa presupunem ca l-as achizitiona la 8000 Euro, din Germania. As dori pareri legate de costul de intretinere, de consum, de cat de multumiti ati fost de masina in general raportat la cat ati utilizat-o, sau orice parere aveti, de la cei care ati avut asa ceva. Sau poate de varianta care nu-i AWD.

Am citit si rascitit sectiuni de prin forum, sa nu ma certati. Doar ca forumul nefiind atat de animat pe Romania, probabil din cauza numarului putin de proprietari, unele postari sunt destul de vechi, si poate intre timp lumea si-a mai schimbat parerea. Adica, daca pe o postare din 2012 sau 2015 se zicea cumva unanim ca ceva e bun, acum, dupa utilizare, sa se dovedeasca ca nu e chiar asa.

Astept cu interes orice parere, doar sa fie justificata cat de cat. As aprecia enorm chestia asta, decat doar una aruncata de genu "nu-ti lua de-aia, ia-ti de aialalta"

Va multumesc

Edited by NicuG
update

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am restrans cautarea la FWD 2.0, D3 an 2010 - 2011, 163CP, buget tot ~ 8000Euro, pe motiv ca chiar nu am nevoie de AWD. Pe unde am umblat iernile cu V50-ul, cu cauciucuri bune, n-am avut probleme. Si la fel si vara pe umed.

Ar mai fi o chestie, sa fie manuala. Ce parere aveti, ar merita?

Una ca exemplu ar fi asta https://autoraaijmakers.eu/en/Car/Volvo/xc-70-2-0-d3-fwd-momentum-leder-navi-/2011/ODIxNA==/MTg0OTUyMA==/

Edited by NicuG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nimeni nimic? Nicio parare? 

Vizualizari sunt, dar nu zice nimeni nimic. Sa fie tipic romanesc cand toata lumea cauta ceva, ca acum ii s-a stricat masina si-n rest n-are ce face pe forum?!

Rugam pe cei grei sa-si dea cu parerea. Sau nu merita discutat? Ce ar trebui facut ca sa merite?

Edited by NicuG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iti recomand cu caldura xc70-ul, o masina reusita

E n-am avut probleme majure cu ea in 230.000 km, nimicurile uzuale.

Masina din anunt arata misto pt 270.000, e din prima generatie fara facelift

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0