Sign in to follow this  
Followers 0
LordNevermore

Sugestie Suport Telefon

4 posts in this topic

Salut,

 

Am un XC60 de aproape 3 luni acum si inca nu am gasit o combinatie ideala pentru suportul de telefon + locatie.

Am navigatie pe tel, dar parca din cand in cand ar fi bun si un waze sa imi spuna pe unde e politie sau lucrari.

Am incercat sa cumpar un holder in slotul de CD; dar nu s-a potrivit pt ca era prea larg; modelul cu ventuza pe parbriz nu ma incanta pt ca reduce mult din vizibilitate; am mai vazut modele in cup-holder dar majoritatea review-urilor erau cel mult mediocre ...

 

Si uite asa impasul.

Cei care aveti XC60, m-ati putea ajuta cu niste idei/sugestii/poze.

 

P.S: stiu ca cei de la Volvo au facut design-ul interior specific pt a nu avea telefonul in aria vizuala pentru a nu fi distras si tentat sa scrii pe diverse retele de socializare cand conduci, dar eu totusi vreau sa il am la indemana pt alerte din trafic (dat fiind ca noi nu avem Traffic Message Channel).

Multumesc anticipat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, 

Eu folosesc un suport clema care il prind in ventilator central bord deasupra tastaturii - asa am acces relativ usor la telefon si il pot si alimenta cand ruleaza Waze. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Image result for suport magnetic telefon Sau Image result for suport magnetic telefon Modelul al doilea merge lipit direct pe afisajul navigatiei. E cu banda dublu adeziva, se poate da jos oricand. In felul acesta  inlocueste perfect navigatia masinii care oricum nu prea foloseste la nimic daca nu dai cateva sute de euro.... anual.

Eu folosesc modelul al doilea.

Primul model fixat pe gura de ventilatie are dezavantajul ca trebuie inchisa aerisirea pe zona care se fixeaza, ca sa nu supraincalzeasca telefonul pe timp de iarna sau nu beneficiezi de aerul conditionat ,vara , deoarece obtureaza aerisirea cu telefonul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0