Guest florin63

Cum se intretine tapiteria din piele?

9 posts in this topic

Nu stiu daca am postat bine subiectul aici, dar am o intrebare: cum, cu ce se intretine tapiteria din piele? Masina mea e noua si as vrea sa stiu ce solutii pot sa folosesc pentru tapiterie. Am vazut prin magazine fel de fel de solutii, creme pentru intretinere, dar am un prieten care a cumparat o asemenea solutie, a respectat indicatiile de pe ambalaj, pielea arata dupa excelent, dar a doua zi surpriza: si-au patat toti cei care sau urcat la el in masina hainele (inclusiv el). Parca au stat pe un pachet de unt. Stie cineva o alta metoda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

incearca cu "lapte doina"faimoasa crema romaneasca care inca se mai gaseste.eu numai cu asa ceva imi dau pe tapiterie si este excelenta

Share this post


Link to post
Share on other sites

sau poti folosi produsele http://www.leatherique.com. au 2 solutii: rejuvinator oil (este pt intretinerea tapiteriei din piele, se foloseste de 2-4 ori pe an) si prestine clean (este pt curatarea tapiteriei din piele, si se poate folosi de fiecare data cand speli masina).

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

incearca cu "lapte doina"faimoasa crema romaneasca care inca se mai gaseste.eu numai cu asa ceva imi dau pe tapiterie si este excelenta

Am incercat produsul pe volan,care era putin uzat intr-o zona,si am avut "dezamagirea" sa vad o "stergere" a culorii .

Se pare ca tot produsele dedicate sunt solutia,si doar pe temperatura ridicata pe termen lung(cca 24 ore) sa dea timp solutiei sa patrunda in piele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se pare ca  Leatherique nu a auzit de Volvo... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu inteleg ce vrei sa spui. poti fi un pic mai explicit? eu pot vorbi cu cei de la leatherique si daca vrei un intreg kit pt refacerea tapiteriei din piele, se poate rezolva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu inteleg ce vrei sa spui. poti fi un pic mai explicit? eu pot vorbi cu cei de la leatherique si daca vrei un intreg kit pt refacerea tapiteriei din piele, se poate rezolva.

m-ar interesa si p mn un pret daca s poate....ms mult

Share this post


Link to post
Share on other sites

Leatherique Rejuvinator Oil

500 ml - 29,90 EUR

1000 ml - 49,90 EUR

Leatherique Prestine Clean

500 ml - 18.90 EUR

1000 ml - 29.90 EUR

Leatherique Cerious Clean

500 ml - 19.90 EUR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now