Sign in to follow this  
Followers 0
hary

Volvo xc60 Nou venit in club

3 posts in this topic

Salut respectuos membrii acestui club. Dupa o experienta minunata in familia celor de la Audi, a venit vremea sa mai fac si alte schimbari in ale masinilor si de data asta am ales Volvo. Masina e luata personal din Germania, direct din reprezentanta Volvo. Are istoric complet, km reali 82000 km, an 2015. Sunt incantat de stabilitae, are tractiune integrala, de unele dotari - pachet iarna. Daca ar trebui sa comentez ceva atunci ar fi faptul ca motorul asta suna destul de urat dimineata, la prima cheie, mai ales pe temperaturile astea scazute. Vin dupa un 3.0 care era demential de silentios dar si foarte capricios. Zgomotul il pun totusi pe seama uleiului original Volvo, care stiu ca e de fapt un Castol baltat si de care personal eu am un mare dispret. Am citit aici nenumarate discutii despre acest ulei, eu fiind novice in marca Volvo am zis sa nu fac rabat si sa fac schimbul cu ,,MINUNATUL Castol,,. Data viitoare nu cred sa mai rezist tentatiei si voi indrazni sa trec la uleiul care pentru mine este unul extrem de fiabil si anume Motul. Voi pune unul exact specificatiilor de la Volvo si sper sa nu am probleme. Castrolul asta a sunat si suna extraordinar de oribil in toate motoarele unde l-am folosit, ulei achizitionat doar original. In cei 150 mii de km la Audi nu am avut probleme cu partea EGR, admisie, clapeta de acceleratie etc. acest ulei a ajuns sa convinga si 2 mecanici ce erau destul de sceptici. In rest numai de bine si multe aprecieri pentru toti membrii ce isi aduc contributia in rezolvarea unor probleme iminente oricarei marci de automobile! P.s. daca moderatorii considera reclama pozele atasate rog sa fie sterse. Nu am avut alte poze si am profitat de ocazie pentru ca masina era proaspat spalata. Nu am nici o legatura cu firma si nu am intentionat sa fac reclama! Asa ca...rog moderatorii sa decida!

20181006_103132.jpg

20181006_103107.jpg

20181006_103054.jpg

Edited by hary

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut hary si bine ai venit printre noi!

Sa fie intr-un ceas bun si sa iti aduca numai bucurii!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc. Tuturor aceleasi urari!

Edited by hary

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0