Sign in to follow this  
Followers 0
StefanADRIAN

D5 215hp s60 2011 Regulator Alternator

1 post in this topic

Acu ceva timp am avut o problema cu masina alternatorul nu mai incarca acesta fiind schimbat acum 1 an, a fost trimis pe garantie schimbat regulatorul, producatorul alternatorului au spus ca Volvo a avut o problema vizand masinile 2009-2011 pe partea electrica si au fost rechemate pentru un update de soft la coloana electrica (Eu spun ceea ce mi-a fost spus de el). Masina are totodata si bateria noua imi mai aparea inainte martorul low battery insa mecanicul imi arata alternatorul incarca iar bateria e incarcata dar martorul a fost o perioada scurta si nu a mai aparut. Dupa ce am primit alternatorul pus pe masina totul ok insa din nou trinunghiul rosu in bord cat si semnul de low battery mecanicul a luat de bun ce a spus producatorul alternatorului si mi-a spus sa ma duc la primus si sa fac aceasta update. Doar ca masina de noua e din Romania ea a fost dusa pana in 2017 doar la primus pentru revizii si alte bube ce a mai avut pe parcurs, nu ar fi trebuit sa fii primit acest update? Problema fiind una electrica ma deranjeaza si nu pot sa zic ,,lasa ca merge asa'' A patit cineva ceva asemanator ? A fost cineva pentru acel update? Mersi pentru orice raspuns. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0