nane

Defect comanda usa sofer

8 posts in this topic

Va salut, am facut recent revizia completa la XC60 2012, 163  cp, cutie manuala. Nu mai functioneaza comanda pt geamuri si oglinzi din portiera sofer si nici becul din usita bord pasager( l_am verificat, nu e ars ); in schimb butonul inchidere/deschidere usi, da. Se poate sa aiba legatura cumva cu schimbarea filtrului de polen, pt ca mecanicul s_a cam chinuit acolo, sa_mi fi facut vreo boacana la fire/contacte? Spun asta intrucat am facut legatura cu faptul ca nu mai functioneaza nici becul din usita bord pasager, cum spuneam mai sus. Sa/mi fac oare o programare la reprez. CJ, sau imi recomandati un electrician cu experienta la Volvo, zina Cluj/Dej? Multumesc anticipat. Stima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mentionez si ca la intrarea in service am coborat geamul pt a ma ghida mai bine, iar la iesire cand am vrut sa_l inchid am observat ca nu mai functioneaza. L_am inchis din butonul telecomenzii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evident că are legătură cu ce a lucrat mecanicul. Singura soluție rezonabilă, este să mergi la el și să-i ceri să verifice chestia asta, dându-i toate detaliile. A greși e omenește, dar trebuie să îndrepte asta, ca să nu mai facă aceeași greșeală și la alți clienți.

 

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pacate pt mine, a refacut atunci toata operatiunea pt schimbarea filtrului de polen, a verificat cablurile, mufele etc si nimic...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, s_a rezolvat cu ajutorul unui electrician auto, dupa cum am banuit acolo a fost prb., cand s_a demontat bordul de la pasager dr. pt. inlocuirea filtrului de polen, au trebuit relipiti niste pini. Multumesc de atentie.

Edited by nane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ca s-a rezolvat. La mecanicul care a stricat, când ajungi, să-l "feliciți"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut identic similar aceeași problema am pățit o și eu după înlocuire intr un service a tuturor filtrelor nu mai functioneaza comanda geamuri usa sofer și comanda oglinzi . Îmi poți spune ce pini a lipit?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now