Sign in to follow this  
Followers 0
djionut

Intalnirea Nationala 9-10-11 august 2019

24 posts in this topic

Salutare. Am deschis si aici pe forum un topic, pentru cei ce vor sa vina la intalnirea din vara. :)

S-a stabilit data intalnirii: weekend-ul 9-10-11 august.
Locatia, inca se mai dezbate pe facebook...  oricum, la munte, undeva in centrul tarii.

Pentru mai multe informatii:
Organizare Întâlnire națională Volvo, vara lui 2019 - https://www.facebook.com/groups/563042994216326 
Grupul posesorilor de Volvo din Romania - https://www.facebook.com/groups/volvoclubrom

Despre cazare, fiecare unde gaseste (chiar si la rulota / cort), pe o raza de x km, fata de locul intalnirii (greu de gasit o pensiune / hotel cu multe locuri libere, in perioada aceea).
Cred ca in ziua de 10 (sambata) vom fi cei mai multi... si cei care nu reusesc sa-si ia concedii atunci.

Voi posta aici pe forum, cand se va stabili si locatia exacta !
Sper sa ne adunam cat mai multi la vara ! :) 

Numai bine!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din experienta de anii trecuti, e horror sa mergi la munte in centrul tarii intre 15-17 august. Nu sfatuiesc pe nimeni sa faca asa ceva. E o aglomeratie de nedescris peste tot. Poate mai au si altii pareri despre perioada optima. Oricum, daca se cazeaza fiecare unde gaseste, se pierde mult din farmecul intalnirii. Seara se deapana povesti, dimineata se deschid capote, etc.

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut. Se pare ca s-a schimbat data intalnirii - 9-11 august si s-a stabilit oarecum si locatia. :) 
Citez, mai jos, de pe facebook, Antoniu Iulian:
"Sunt 18 fam ce merg in perioada 9-11 august aici , la Predeal , Andy Grand hotels, ideea e ca pt perioada 9-11 mai sunt libere 7 camere , restul e ocupat , deci , dacă mai sunt doritori va așteptăm cu drag , aaa, va rog consultați oferta: "

53930149_1745666712245397_38603795612754

Organizare Întâlnire națională Volvo, vara lui 2019 - https://www.facebook.com/groups/563042994216326 - pentru mai multe detalii

 

Eu ma gandeam ca in parcare la trambulinele Rasnov (aceeasi din filmarea cu drona, din februarie) ar fi perfecta adunarea... sambata, 10 august pe la pranz... sa ne adunam mai multi, chiar si cei care au cazare in alta parte sau sunt in trecere.

Va tin la curent. Numai bine! :) 

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut Ionut, 

Multumim frumos - doua clarificari daca se poate: 

- cele 18 familii sunt deja Volvisti sau sunt un grup de prieteni? 

- un contact acolo avem si o referinta oferta? Cand ii sunam pe oamenii aia ce le spunem? 

Multumesc,

mav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut. Da, toti sunt Volvisti. :)

Pe facebook, in grupul de mai jos, Antoniu Iulian se ocupa cu transmiterea listei; cred ca puteti mentiona asta cand sunati pentru rezervare.
Doar ce a postat un mesaj, pe grup: "Buna ziua , revin cu cei ce merg in vara la “mica “întâlnire, am trimis lista la hotel pt confirmare , dacă mai sunt doritori rog sa studieze oferta și să-mi spună dacă doresc camere , precizez ca nu mai sunt camere Triple , iar camere duble cred ca mai sunt 5-7 camere , cu drag va așteptăm"

Grup - Organizare Întâlnire națională Volvo, vara lui 2019 - https://www.facebook.com/groups/563042994216326

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca tot tu esti ofiterul de legatura cu forumul pe tema asta, te rog ceva: tine-mi si mie o camera dubla te rog - nu am facebook. 

Multumesc,

mav. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok. Am sa vorbesc cu Iulian sa mai rezerve o camera dubla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc frumos  - poate poti modifica si in numele topic-ului sa reflecte datele actualizate. Poate induce in eroare. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rog un moderator sa modifice data intalnirii : 9-10-11 august 2019 , din numele topicului, pentru ca eu nu am reusit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu cu siguranta voi fi acolo....

Miine platesc avansul pt cazare si sper sa ne stringem cit mai multi!

O sa fie o provocare sa ne plimbam intre statiuni simbata dar ne descurcam noi cumva.

Haideti cit mai multi ca o sa fie frumos!

Va las si o poza cu babuta mea nervoasa...

IMG_20190106_145518.jpg

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu imi place sa promit,anul asta e de schimbari majore pentru mine,dar,daca sunt binevenit as incerca sa ajung,in regie proprie,fara sa conditionez pe nimeni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A trecut anu si nu am ajuns la intalnirea anuala.Sper sa onorez cu prezenta macar anul asta....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Care întâlnire anuală? S-a făcut ceva anul trecut, că nu văd nicio poză aici...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A fost la Predeal .

Trimis de pe al meu SM-G960F folosind Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Minunat. Știam asta. Am vrut doar să subliniez faptul că din topicul dedicat (adică chiar acesta, pe care scriem acum), nu se vede asta.

Nimic mai absurd decât să faci un topic despre o întâlnire anuală și să nu pui nicio poză de la eveniment. E ca știrile de la tv transmise doar de prompterist și neînsoțite de imagini.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acest forum e mort .

Toate informațiile le gasesti pe grupul de pe Facebook.

Trimis de pe al meu SM-G960F folosind Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mort, zici? Unde scrie asta?

Forumul suntem noi, membrii lui, dacă activăm, dacă scriem, dacă simțim...

Bine că dăm cu piciorul la un forum bun, cu tone de informație, pe ceva facil (fără facilități de forum), dar la modă.

În curând ne vom rezuma la un grupuleț de whats-up, sau pe tik-tok. Pe care să ne prezentăm jantele desenate cu o dungă de carioca (de la Maurice, zicere).

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta e adevărul, iti dai seama ca și mie îmi e greu sa ma impart între forumul de Volvo si grupul de Volvo si de Jeep de pe FB . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca vrei, poti! In ultima luna, v-am vazut (aproape) pe toti: Bogdan, Claudiu Puiu, Vadim, Adi Pitaru, Dany Di, Maverick, Iulirx, Feraru 3333, Vitalie, Pilgrim... Sa intre pensia urmatoare si continuam! :D 

Va pup si va imbratisez cu drag, avx! 

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne-am vazut luna asta ? Sigur nu era in august ? 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bai da` un rand nu ati scris aici despre ce ati facut la Intalnirea voastra......baga-mi-as piciorul in el de facebook !

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

La aia din martie am băut și am discutat despre Covid 19 . :)

A fost si un incident, accident C30 vs drona care filma, drona 0, C30 1 . 

A fost mega misto intalnirea chiar dacă a fost restransa rau . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0