Sign in to follow this  
Followers 0
CristianOlli

Sfat achizitie XC60

1 post in this topic

Salutare tuturor! E prima mea postare aici, sper sa gasesc raspuns la cateva intrebari, multumesc anticipat. Am un buget de 17000 euro si de cateva luni caut un 4x4 second care sa ma multumeasca, minim anul 2011. Dupa indelungi cautari, trecand de la X3 la Forester, de la GLK la Tucson, de la Q5 la Vitara, etc, m-am oprit la Volvo XC60 care parca are ceva in plus, imi place designul elegant foarte mult. Am ochit un Volvo XC 60 Sumum 2.4 D AWD, 215 CP Automat, din 2013 in certificat insa cred ca e fabricat in 2012, 170000 km . In primul rand , merita cei 16500 de euro ceruti de proprietar? Prima problema ar fi legata de faruri, proprietarul imi spune ca sunt xenon dar nu stie daca sunt adaptive(sau nu vrea sa spuna) si, fiindca chiar nu ma pricep, va intreb pe voi, cum imi dau seama daca sunt adaptive sau nu? O alta rugaminte, sa imi recomandati un service din Satu Mare unde sa pot sa ii fac un test. Altceva, masina are 175000 de km, proprietaarul imi spune ca distributia se schimba la 180000, un pret pt schimbare? E ok la 180000 sau tb schimbata mai devreme? La ce alte aspecte tb sa fiu atent? Masina este cea din poza.

5c1276bc4e6f2.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0