Sign in to follow this  
Followers 0
georgel89

Eroare koelv peil laag

4 posts in this topic

Salut. Sunt nou posesor al unui Volvo s60 2015 -2000 cm3 181 hp. 

Cand franez apare o eroare pentru f putin timp. Ce am retinut este "koelv peil laag stop auto" si se aprinde triunghiul rosu cu ! .Este in olandeza. Am gasit (tot pe forum dar eroare nu era la fel) ca ar fi nivelul lichidului de frana. Nu sta aprinsa eroarea. Doar cand franez mai brusc.  Oare asa este?

Multumes frumos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Antigel la minim . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pfff..multumesc. ajung acasa si verific. Scuze ca nu am mai ajuns saptamana trecuta la revizie :;D. Ne auzim saptamana viitoare. Multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna seara,sunt nou posesor de Volvo v60 D2 din 2011,multumit de alegerea facuta,de mult m-am gandit la achizitia acestui model,acum ca si posesor,sunt din ce in ce mai multumit de alegerea facuta,dar pentru o problema postez aici,am adus masina personal din Olanda,pe roti,de a doua zi de cand am cumparat-o ,mi-a aparut mesajul legat de nivel mic de antigel,am verificat nivelul antigelului care era intre minim si maxim,in momentul cand desfaceam busonul,se elibera o presiune mare,m-am gandit ca este busonul defect,deoarece nu elibereaza presiunea ,garnitura daca era ciupita,banuiesc cda pana in Romania m-ar fi lasat fara pic de antigel,la Comarnic,eu fiind din Ploiesti,am completat nivelul pana la maxim,a doua zi,mi-a aparut acelasi mesaj,la verificare antigel,am vazut ca aveam nivelul acelasi pe care il aveam cu o zi inainte,inainte de a completa,am schimbat busonul si am completat,aceeasi problema,imi duce nivelul undeva mai sus de minim si acolo ramane,am sa incerc cu un alt buson,si cand e rece ,la desfacerea busonului inca mai elibereaza ceva presiune,daca v-ati mai confruntat cu aceasta problema si ati rezolvat-o,v-as fi recunoscator pentru sfat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0