Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

OvidiuDanut

Vand Volvo S60 II 215 CP !

1 post in this topic

   Vand Volvo S60 II, fabricatie 2011, 215 CP, echipare Summum. Are aprox.223000 km. Autoturismul l-am cumparat in Septembrie 2017 din Romania de la niste baieti care l-au adus din Germania. In acest interval nu cred ca am mers mai mult de 10.000 km, in orice caz , pe acolo. In ultimele 3 luni am schimbat distributia, inclusiv pompa de apa din cate imi amintesc, am schimbat kitul auxiliara si rola de la alternator. Am schimbat si toate filtrele o data cu distributia. Din pacate facturi/chitante nu mai stiu unde sunt. Masina se prezintă exterior 8.5 - 9 si interior 9.5-10. Din pacate la doar doua saptamani de la achizie a dat o grindina si are mici urme de caroserie. Repet, mici urme abia vizibile cand privesti din unghi. In poze nu se pot surprinde. Interiorul este ca nou, fara exagerare. Alt aspect care trebuie mentionat, din cand in cand la plecare cand bagi in drive sau in reverse se simte un pic cutia. Am vorbit cu cei de la BG motors si mi-au recomandat sa schimb uleiul si sa faca o calibrare a acesteia. Din moment ce m-am decis sa vand masina si stau si foarte prost cu timpul, fiind din Buzau, ramane ca acest efort/cost sa-l suporte cumpărătorul. Motivul pentru care o vand este că vreau sa-mi iau un Duster nou, fiind mult mai practica pentru ceea ce vreau eu (drumuri forestiere si munti) si nu-mi permit sa o pastrez si pe asta. In rest masina este superba, motorul trage foarte bine, o sa-i duc lipsa cu siguranta. O sa atasez un fisier cu un raportat autoDNA pe care am avut curiozitatea sa-l fac. Acolo o sa vedeti si o serie de poze dinainte de a fi in posesia mea. Maine o sa adaug poze reale si kilometrajul actual exact. Inca o chestie...e posibil sa fi pierdut a doua cheie, dar o sa o mai caut.  Masina este pe numele meu ,bineinteles,  si inmatriculata in Ro. Vine cu setul de jante Volvo , inca un set de jante de aliaj, roata de rezerva noua, de fapt e o roata full size noua si bonus dau setul de senzori de presiune pneuri pe care am dat 700 lei . Pretul usor negociabil - 10.500 euro. Am dat pe ea 13.300 euro. Se vinde/preda doar in Buzau.

0766523293 - Ovidiu, rog sunati in intervalul 8.00 - 16.00.

ovidiudanut7@gmail.com

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites