Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Aradu

Vand Volvo XC70, 2.4 D5, 185 HP, 2006 Summum

2 posts in this topic

Buna ziua tuturor,

Sunt nevoit sa vand (din cauza scandalului diesel din Germania) masina mea achizitionata nu demult ... :-(

E vorba de un XC70 diesel cu specificatiile de mai jos:

2.401 cm³ , 210.000 km , 136 kW (185 PS), Automatic

Pana la 140.000 inspectiile sunt facute numai la Volvo. Apoi m-am ocupat eu de asta. Ce am schimbat :

1. Swirl valve set pe la 195.000

2. Sistemul de injectoare refacut (conducte noi, Cu orings etc) pe la 200.000

3. Radiator clima nou (schimbat de Volvo)

4. Spalare cutie automata si ulei nou la Samo la Timisoara

5. Suporti motor (stanga dreapta sus,jos)

6. Ultima inspectie Mai 2019 (becuri xenon noi, filtre diesel+aer, bucse brate stanga/dreapta, discuri frana, placute frana, baterie, 4 cauciucuri noi all season)

Masina are cam tot ce iti doresti inclusiv bluetooth si reverse cammera (de la VolvoTech), piele,separator (Grila) portbagaj, portbagaj sus etc.

Parti negative : are o zagarietura lunga pe partea stanga (lasata de un cetatean onorabil) facuta cu cheie sau cui, o lamela de la blower-ul de aer din mijloc e rupta, un capac de boxa usa din spate e spart. In rest, alte probleme nu cunosc, masina se conduce excelent, te scoate din orice iar eu sunt un mare Volvo fan si am avut grija cat am putut de ea. Trebuie sa o vand deoarece din toamna se inchid cateva strazi in Berlin pentru diesel si usor, usor aria se extinde spre tot orasul... Mai mult, copiluasul meu a crescut, nu mai am neaparat nevoie de portbagaj asa de mare pentru carucior si altele...

Sincer, nu as vrea sa dau masina orice "nimeni". De asta incerc pe forum poate se gaseste vre-un iubitor. Cum spuneam, sunt multe de "iubit" la masina. La momentul de fata masina se afla in Berlin.

o zi buna!

PS: in pozele atasate, masina nu a fost "aranjata" asa cum gasiti pe la dealeri. Asa arata dupa dun drum in Romania cu toata familia. :-)

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites