floringros23

Discuri frana

8 posts in this topic

Salutare !

Am un XC60 2010,ce discuri de frana recomandati ? ATE ? Textar ? Citisem pe undeva ca ATE nu mai e ce-a fost odata..e adevarat ?

Multumesc anticipat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, 

De ce nu pui originale Volvo si gata? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ptr. ca probabil sunt prea ''ieftine''. din propria experienta eu am avut nemultumiri si cu zimmermann si cu ferodo. dar pe alte masini. ATE  discuri n-am folosit, doar placute...cu care nu am avut probleme. si eu ma gandesc sa schimb discurile si inca sunt nelamurit cum sa procedez. daca originale sunt Textar...atunci mai bine merg pe ATE cu toate riscurile asumate. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare,

Urmeaza sa  schimb si eu placutele de frana si discurile spate, am aceasi intrebare pentru ceva recomandari de discuri si placute ,  pe masina am placute ATE.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare!

Ma confrunt cu o problema si anume dupa o perioada de stat masina in garaj mi s-au ovalizat discurile (cel mai probabil). Si ma gandesc sa pun discuri ceramice. Foloseste cineva asa ceva? Masina in cauza xc60 2.4 d5. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu zic sa nu te bagi...mergi pe original sau ATE. eu am pus ATE discuri si placute. verifica inainte de a le cumpara pe pagina lor sa fie originale si da-i viteza...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da originale. Ma gândeam ca poate cele de ceramica sunt mai "sanatoase" la capitolul ovalizat. Multumesc frumos!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now