Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Matrixxx

VOLVO 850 T5

4 posts in this topic

Dragii mosului, nu e nici o gluma...din pacate.   Masinuta se vinde... chiar daca imi pare rau dupa ea si ma leaga multe amintiri placute de prin toata Europa...

Toate actele ok, proprietar, fiscal la zi, Itp 2020, fara complicatii,
Volvo 850 -T5, 155KW  (...in talon :))    Motor de 1984cmc, an 1996 noiembrie., fara pic de fum sau zgomote ciudate
Compromisul ideal intre putere si taxe.

Ofer 2 randuri de jante, cauciucuri vara an 2017, cauciucuri de iarna an 2018...Nu pot enumera cate are in plus fata de una stock :)
Pentru cei ce nu stiu , cautati pe internet detalii daca sunteti interesat cu adevarat de istoria acestui model rar, chiar si preturile actuale de vanzare.

Pret?......2000 Euro, usor discutabil.

Dotari:
Climatronic, scaune incalzite, oglinzi electrice si incalzite, faruri si stopuri tuning, stergatoare faruri, piele, lumini bord in 2 culori selectabile, volan de lemn+bord mahon, ceasuri de boost,temp.ulei si AFR, furtune Samco, downpipe pe 3", suspensie sport, soft IPD USA, injectoare albe, pompa benzina marita, volan reglabil adancime/inaltime....
Probleme ? Minore + un inceput de flansa dreapta la amortizor si cablul de frana, aparute de curand, nu mi-am pus familia in pericol circuland cu un..."cazan" bun de dus la Remat, mi-a placut sa am grija de masina cat de mult am putut.

Va rog, nu deranjati pentru oferte "indecente". Sunt multe masini la vanzare pentru toate gusturile si buzunarele, aveti de unde alege. Nu ma grabesc, cine o vrea o va avea.   In cazuri rare, pot oferi si o proba de mers cu pedala la fund :)
Va multumesc pentru rabdarea de a citi tot mesajul si va doresc numai bine !

P.S. Imi rezerv dreptul de a refuza anumiti cumparatori, oricat ar parea de ciudat.

P.S.2   Pentru cei mai vechi de pe forum, ofer mai multe bonusuri.

P.S.3  Sper sa aveti grija de ea si sa nu ajunga doamne-fereste la dezmembrat !

:toothy9:

P.S.4.  Nici acum nu cred ca am scris acest mesaj !

 

1.jpg

3.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te salut, Mr. Florin! 

Sper sa nu te supere întrebările mele. ;D

De pe mașină se "preleveaza" ceva înainte de vânzare? Cu ce turbo se vinde? 

Farurile/stopurile originale le mai găsim pe undeva, puse la păstrare? 

Ecu-ul sau eepromul original de 211 cp îl primim la achiziție? (injectoarele stock?) 

Sistemul audio Hertz sau original la livrare?

Arcurile stock? 

Desenele sunt vopsite sau lipite? 

Multumesc anticipat! 

Bogdan

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mașina nu o iau pentru mine, ci pentru un prieten motociclist cu familie, care vrea o mașină care sa îl tina minim 10 ani. Dar va fi întreținută de mine, alături de sora-sa albastra. :)) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stiam ca am o masina frumoasa si rara, insa nu credeam ca se va vinde in mai putin de 24 de ore de la punerea anuntului, chiar fara negocierea pretului ! (probabil ca a fost prea mic) :P

Bogdan S, voi face un topic despre ce piese mi-au ramas, cu pozele respective.   Preturi mici, pentru toata lumea.

 

Topicul se inchide, insa eu voi ramane aici, alaturi de voi zilnic ! Citindu-va gandurile, problemele, intrebarile si rezolvarile. Amintirile frumoase petrecute cu membrii dragi mie de pe acest forum nu se pot sterge si nu se pot uita. Niciodata.

Pentru ca va iubesc !

Matrixxx, cu bune si rele.

9 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.