dragos 75

Asigurări. Oferta speciala pentru membrii Volvo club!

128 posts in this topic

Mi-a iesit si mie in sfirsit autorizatia de la CSA, asa ca de acum va pot oferi asigurari la un pret special pentru membrii Volvo club! In lunile noiembrie si decembrie va ofer o reducere de 10% din pretul de lista pt. asigurarile RCA la urmatoarele societati:Asitrans-Euroins, Unita, Omniasig si de 5% la BCR Asigurari!

Ma puteti contacta la tel: 0740.207.602.,0728.336.560 sau dragos.voica@balkan-asigurari.ro

Drum bun si fara evenimente!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am fost azi la cei de la Unita cu care am incheiat contract si printre altele am vorbit de    Volvo club si de posibilitatea de a avea niste tarife preferantiale pentru membrii acestui club. In principiu directorul de acolo s-a aratat incintat, asa ca o sa va tin la curet cu demersurile mele. Sper sa iasa ceva, mai ales ca ei au decontare directa cu Primus. Va tin la curent!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am fost azi la cei de la Unita cu care am incheiat contract si printre altele am vorbit de     Volvo club si de posibilitatea de a avea niste tarife preferantiale pentru membrii acestui club. In principiu directorul de acolo s-a aratat incintat, asa ca o sa va tin la curet cu demersurile mele. Sper sa iasa ceva, mai ales ca ei au decontare directa cu Primus. Va tin la curent!

Devine de-a dreptul interesant.

Eu am la Unita si RCA si CASCO si tot la ei am sa continui sa fac.

Astept cu interes raspunsul lor prin tine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da-mi si mie o oferta pls, daca se poate... mi-a mai promis cineva de aici dar vad ca e numai tacere.

Iti dau email cu datele masinii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un pret bun nu inseamna totul. Daca ar fi prompti si la plata daunelor ar fi ceva. Spun asta fiindca am dat un search pe google si cam toti ii "laudau" . Acum nu stiu ce sa zic ... poate daca au decontare directa cu primus posesorii de volvo nu vor intampina greutati. Cu toate astea suntem in Romania si aici orice serviciu ieftin este si prost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

am trimis datele la adresa de email din profil. Nu ai primit? ma miram de ce nu raspunzi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@adi

am primit, scuze, eu ma uitam pe alt mail! marti iti spun cum a iesit!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ndb

intr-adevar un pret bun nu inseamna totul, dar eu incerc ca membri acestui club sa aiba niste facilitati la aceasta soc. de asigurari! decontare directa inseamna ca asiguratul nu plateste nimic din buzunar, isi ia masina din service si soc. de asigurari deconteaza! eu cred ca este bine avind in vedre ca am vorbit si cu diretorul de la Unita care m-a asigurat ca in maxim 5 zile sa deconteaza. nu stiu daca e asa, pina acum nu m-am lovit de probleme!sper ca totul sa iasa bine pt. ca si noi si si Unita am avea de cistigat din aceasta relatie!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am fost azi la cei de la Unita cu care am incheiat contract si printre altele am vorbit de     Volvo club si de posibilitatea de a avea niste tarife preferantiale pentru membrii acestui club. In principiu directorul de acolo s-a aratat incintat, asa ca o sa va tin la curet cu demersurile mele. Sper sa iasa ceva, mai ales ca ei au decontare directa cu Primus. Va tin la curent!

Dragos, esti sigur ca Unita are decontare directa cu Primus? Eu de la Primus stiu doar de Allianz, Omniasig si Asitrans.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Laura, cei de la Asitrans nu au decontare directa cu Primus! Pentru asta garantez deoarece azi am vorbit cu Directorul de la Asitrans!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dragos 75: poate nu ar fi o idee rea sa afisezi o lista cu tarifele RCA pt masinile noastre

Share this post


Link to post
Share on other sites

nicio problema!

adi mai poti astepta pina luni? atunci vorbesc la Unita!

Share this post


Link to post
Share on other sites

E cam tarziu, vineri imi expira RCA...

Vreau oferta  RCA si Casco (cu fransiza cat mai mare). Casco ma intereseaza sa fie cat mai ieftin... ptr cei care ma lovesc in parcare si fug.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Laura cu scuze! Asitrans-Euroins are decontare directa cu Primus dar se cheama decontare directa cu accept de plata!Asta inseamna ca trebuie sa-si dea acceptul asiguratorul! E nasol ca acum s-au schimbat directorii la daune si nu-i cunosc.La ei am o conventie ca masinile noi sa le asigur cu o cota de prima de 5,2% din valoarea de factura.La Unita ma duc luni!

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu am casco la astra asig si deja au intrat cu franciza de 400 de lei. ca sa fiu mai explicit, daca am o dauna un far de ex. de 1500 lei , eu platesc 400 si ei platesc diferenta. vreau sa stiu daca si la alte firme de asigurare se procedeaza la fel.

de trei ani sunt asigurat la aceasta firma dar nu am nimic de reprosat, dupa ce constata dauna vine personal la atelier pt a comanda piesele. sunt extrarapizi si promti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, si alte societati au introdus fransiza obligatorie.insa se poate scoate, platind o prima de asigurare  mai mare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ceva noutati cu unita?in decembrie am scadenta la casco si m-as coti de la allianz spre ceva mai ieftin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca este vreun pensionar pe aici pe forum la BT Asigurari RCA-ul este 140 ron pe 12 luni indiferent de capacitatea cilindrica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now