Midnight Caller

Magazin on-line exclusiv pt. piese VOLVO

1,615 posts in this topic

Dragi co-forumisti,

Avand in vedere faptul ca s-a inmultit oferta de piese la noi pe site, consider ca e cazul sa ies si eu putin din umbra :)

Asadar pentru orice piesa de VOLVO (atentie, doar piese NOI !!!), de la capacele de plastic de la roof-rail-uri, stergatoare, butoane, balamale, si alte nimicuri pana la chiulase, pistoane, si alte componente importante) puteti accesa www.piese-volvo.ro. Site-ul este facut pe principiul "Ce s-a comandat pana acum, este pozat si pus online" pentru ca oricine va comanda online sa stie exact ce cumpara si ce este in cutii. Pentru acest motiv, nu va temeti daca un produs pe care il cautati NU este afisat pe site, deoarece asa cum scrie pe fiecare pagina, daca produsul nu este in oferta, se comanda !!!

Ca si garantie : Toate reperele comercializate sunt NOI, beneficiaza de garantia minima impusa de lege pentru obiecte de folosinta indelungata (adica 18 luni) in conditiile montarii intr-un service autorizat RAR. Nu este o problema daca vi le montati singuri, insa DACA cumva apare o problema cu piesa (defect de fabricatie sau montaj defectuos), singurul mod in care puteti beneficia de garantie este sa veniti cu piesa in ambalajul original, cu deviz de montaj in service si cu constatarea defectului, stampilata de unitatea autorizata. Unele produse (ex. amortizoarele SACHS) beneficiaza de garantie 2 ani fara limita de km.

Ca si termen de livrare : Pentru reperele aftermarket, acestea sunt disponibile intre 2h si 3 zile, in functie de produs. Filtrele, elementele de directie, uleiul, si in general consumabilele sunt disponibile in aceeasi zi de la comanda. Piesele originale, ma refer la cele in cutie cu VOLVO, sunt disponibile doar la comanda externa din Germania in 4-5 zile lucratoare.

Calitatea pieselor : La fiecare reper comandat, prima recomandare este cea mai apropiata de piesa de origine. De exemplu filtrele folosite in fabrica de VOLVO, stantate cu "VOLVO" si in cutie originala albastra cu alb, sunt MANN sau MAHLE, rolele de distributie sunt INA, curelele sunt ContiTech, rulmentii de roti sunt SKF, sistemul de franare este in general furnizat de ATE sau Roulunds Braking, termostatele sunt WAHLER, etc". Unde nu am putut identifica fabricantul, furnizam piese produse exclusiv in Germania (BERU, LEMFORDER, SWAG, SACHS) sau Japonia (DENSO, NGK). Elementele de caroserie, pentru a oferi un pret competitiv, sunt de provenienta est-europeana (TYC, DEPO, Klokkerholm), deoarece sunt identice cu produsul original, avand aceeasi functionalitate si neafectand functionarea sau siguranta autovehicului in niciun fel.

Cazuri exceptionale (deoarece exista si asa ceva): Daca cumva piesa nu se potriveste din greseala noastra, intreaga cheltuiala de transport (in cazul in care clientul este din provincie) este suportata de noi, si in cel mai scurt timp este trimisa piesa corecta in acelasi pret. Acest lucru este specificat si in termenii si conditiile de pe site, pentru cine doreste sa afle mai mult.

Plata produselor: Aceasta se face ramburs, in cazul clientilor din provincie, sau la ridicarea pieselor de la sediul nostru. In cazul comenzilor mai mari, cadem la pace si le aduc eu. Transportul nu este inclus in pret, pentru a lasa cat mai multa transparenta lucrurilor.

Marfa e marfa, transportul e transport si se plateste la curier.

Daca aveti alte intrebarei legate de ce am scris mai sus, imi va face o mare placere sa va raspund !

Cu bine si ne citim pe forum ! :kiss2:

9 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va recomand cu caldura , am luat foarte multe piese de la Alex si am fost mai mult decat foarte multumit . Preturi cu mult mult mult mai ieftine decat la reprezentanta .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am apelat si voi apela la el de cate ori voi avea nevoie.

RESPECT :kiss2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

PUBLICITATE d`m administrator, publicitate, dar las ca e bine si asa. eu cred ca in curand voi sari cu 1 bucaa discuri de frana pentru toate 4 rotile odata. ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dom' administrator a incercat sa se abtzina de la publicitate ca sa nu iasa vorbe rele asa ca de la matale, da' nah... cu criza economica tre' sa ne facem si noi cunoscuti nu ? ;)

Te astept cu drag si garantzie ;D

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ midnight

ce faru' meu dreapta te lauzi atata mai?! ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ matrixx :  se poate o " bucata" pentru midnight? ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ midnight

ce faru' meu dreapta te lauzi atata mai?! ;D

Acum sunt ambele in stoc... Mai doresti ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 buc cu plata in natura, pentru partea dreapta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hopaaaa...a aparut "concurentza"... :D :D :D

Ce dreaq' mai Alex, TOTI am colaborat cu tine si crezi ca "recesiunea" asta economica ne va determina sa ne schimbam "DEALERUL"? ;D

Stim cat de serios esti si mai ales cat suflet pui in cutiutzele astea "ALB CU ALBASTRU"... ;)

Spor la "trebushoare" si sa ne traiesti 1000 de ani! :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Saru'mana tututor pentru aprecierile bune pe care le-ati infatisat !!!

Personal promit sa pastrez acelasi mod de a trata prieteneste clientii ;) Mai ales pe cei vechi... (danyx evident o sa sara cu discounturile ;D)

@ursu: s-a comandat, maine la 12 poti veni dupa el.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cum adica danyx?!!!! Ia sari cu sconto-ul pentru subsemnatul............................................ca poate le comand de la www.piesevolvo.cn.com

DAAAAAAAAAAAA?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nicio sansa acolo  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da. Garantat 100%. Cai putere Alex ai la vanzare? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu am comandat de la Alex.

Il recomand mai ales ptr cazurile cand in alte locuri se inchid usile. El le deschide.

In rest... in afara de piese puteti beneficia si de cateva sfaturi prietenesti si preturi Fair.

Mult succes!

Share this post


Link to post
Share on other sites

S-ar putea sa fie aceeasi cu cea de pe D5-ul de 163 de cai, care a costat (acu' 2 zile) 4600RON, cu turbina veche la schimb... Te tin la curent !

Share this post


Link to post
Share on other sites

un stergator luneta ...la ce pret gasim pt v40 din 2001?

Share this post


Link to post
Share on other sites

75RON, cel original, in cutiutza cu VOLVO, in 4-5 zile lucratoare la comanda externa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alexule, "maciulia" mea de la schimbator e pe vine ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti-am lasat mesaj ca ti-a venit maciuca acu' 2 zile nenea Dane... citeste si matale offline-urile alea ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un pret de far, informativ, pt. V50 din 2005, daca se poate.

Mersi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

540RON, dar momentan am doar de stanga in stoc...

Share this post


Link to post
Share on other sites

EEEE, miersi !! N-am mai intrat pe mess de-atunci. O sa vorbesc cu colegul de la capitala si te sun.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now