Midnight Caller

Magazin on-line exclusiv pt. piese VOLVO

1,615 posts in this topic

Eh... Discount-uri nenea si bun simt zic eu

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites
La 17.05.2016 at 9:53 AM, Midnight Caller a spus:

@ptutunaru: Filtru ulei MANN - 35RON, Ulei Castrol  Magnatec Professional A5 - 40RON/litru, manopera 50RON, Total - 285RON.

@iD-entity: Bare transversale - originale - 750RON, si "sarcofagul" la alegere intre 1350RON (Weekend) si 3100RON (520L)

Salut Alex,

Nu am uitat de comanda, te rog sambata viitoare poti sa imi faci loc? Imi trebuiesc 4 litri de ulei nu 5.

Din pacate eu lucrez pana seara tarziu si nu am avut timp sa iti raspund.

Multumesc

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ptutunaru: Din cate stiu tu aveai 2.0D si intra 4 litri si ceva... sau gresesc ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Atunci am gresit eu, de aceea tot rog serie de sasiu, nu de nebun.

Filtru ulei - MANN - 30RON, uleiul ramane acelasi.

Programare abia cam in 2 saptamani, suntem full. Revin la tine pentru data exacta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

YV1MW765272273758,

am  trecut-o si in cerere.

Inca ceva filtrul meu de particule doreste sa treaca in nefiinta, ce varinta optima ai?

Multumesc

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acu' o vazui. Despre DPF discutam ochi la ochi cand vii pentru schimbul de ulei. De inviat nu inviem pe nimeni ca moare la loc. Sa vedem cum ii canta popa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
La 17.05.2016 at 9:53 AM, Midnight Caller a spus:

@ptutunaru: Filtru ulei MANN - 35RON, Ulei Castrol  Magnatec Professional A5 - 40RON/litru, manopera 50RON, Total - 285RON.

@iD-entity: Bare transversale - originale - 750RON, si "sarcofagul" la alegere intre 1350RON (Weekend) si 3100RON (520L)

Alex,

Sambata nu aveti progarm? in timpul saptamani imi este imposibil sa ajung, lucrez pana pe la 8 -9 seara.

Multumesc

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
La 17.05.2016 at 9:53 AM, Midnight Caller a spus:

@ptutunaru: Filtru ulei MANN - 35RON, Ulei Castrol  Magnatec Professional A5 - 40RON/litru, manopera 50RON, Total - 285RON.

@iD-entity: Bare transversale - originale - 750RON, si "sarcofagul" la alegere intre 1350RON (Weekend) si 3100RON (520L)

Alex,

Sambata nu aveti progarm? in timpul saptamani imi este imposibil sa ajung, lucrez pana pe la 8 -9 seara.

Multumesc

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru cine nu mai are deloc scutul la platforma S60/V70/S80, sau il are spart / rupt / etc, pot aduce aftermarket la 90RON ! Mai am doar 9 bucati in Polonia si nu stiu cand se mai aduc.

Este vorba de splashguard (scutul de plastic), nu metalic (pe care nu il recomand).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Specifica si tu ca se pune doar la diesel. Ca benzinarele nu au de  fabrica si producatorul nu recomanda   montarea lor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cum sa nu aiba fratiwhere ? Vadim avea, inca 3 S80-uri 2.5T reparate de noi aveau. De unde pana unde trasesi concluzia asta ? :))

Sent from my D5503 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca e asa cum zici tu si nu cum zice Ionut :D baga si la mine o bucata.

Chiar asa,de ce zici ca nu recomanda montarea lor?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Benzinarele se incalzesc foarte tare si din aceasta cauza nu se monteaza scut

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai vreun extras din documentatia tehnica unde zice ca nu este recomandat te rog ? Sa stiu sa comunic la client si sa nu il recomand. Pentru ca eu unul nu stiu nimic de asta. Danke.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/7/2016 at 2:27 PM, Midnight Caller said:

Pentru cine nu mai are deloc scutul la platforma S60/V70/S80, sau il are spart / rupt / etc, pot aduce aftermarket la 90RON ! Mai am doar 9 bucati in Polonia si nu stiu cand se mai aduc.

Este vorba de splashguard (scutul de plastic), nu metalic (pe care nu il recomand).

Pt V50-ul meu ceva "promotie" la scut? Al meu e spart si l-as schimba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pacate nu am gasit pt platforma P3 scut de plastic aftermarket, doar metalic care este o porcarie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am inteles. De ce anume cel metalic e o porcarie? Ma gandeam intr-o vreme sa pun de ala, ca ar fi mai rezistent, etc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ruginesc suruburile si la a 2-a revizie le dai jos cu flexu'.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

As avea nevoie de un pret pentru geamul de semnalizare de la oglinda dreapta (dreapta cum stau la volan), V50 YV1MW755172305758, in cazul in care se poate comanda separat piesa aceasta.

Multumesc mult,

Dan

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut ! Se comanda doar corpul de semnalizare (practic tot semnalizatorul) si este undeva la 190RON.

Share this post


Link to post
Share on other sites

MC , imi poti face o oferta te rog pt. un separator pt. Portbagaj la v60 . PN.30756676

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now