Guest adyy

presuri de v40

17 posts in this topic

as vrea sa stiu de un cumpar presuri originale si cat costa.AM unele si ma eberveaza sunt mari .Multumesc pt raspuns :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

500 RON la Primus Auto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am cautat mocheta asemanatoare cu cea din care sunt facute presurile originale (cam la toate modelele mocheta este cauciucata pe spate), am gasit, am cumparat, am pus presul original peste ea, am trasat cu creta, am taiat, am gaurit si am obtinut niste presuri excelente, foarte asemenatoare cu originalele. Mentionez ca nu trebuiesc surfilate pentru ca mocheta e cauciucata si nu se vede niciun fir, nu se desira nimic si arata foarte bine.

Cost total = 26 lei. Oare e un pret bun pentru un set de presuri de calitate?

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo.o idee f.buna.M-am gandit si eu dar n-am incercat inca ,dar acum ca te aud pe tine o sa fac si eu neaparat.salut pe toti .o zi buna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am cautat mocheta asemanatoare cu cea din care sunt facute presurile originale (cam la toate modelele mocheta este cauciucata pe spate), am gasit, am cumparat, am pus presul original peste ea, am trasat cu creta, am taiat, am gaurit si am obtinut niste presuri excelente, foarte asemenatoare cu originalele. Mentionez ca nu trebuiesc surfilate pentru ca mocheta e cauciucata si nu se vede niciun fir, nu se desira nimic si arata foarte bine.

Cost total = 26 lei. Oare e un pret bun pentru un set de presuri de calitate?

Boss esti genial !! Asa o sa fac si eu ma duc maine pa PROGES parca aia au mochete covoare etc.

Mersi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu am facut mai demult rost de tipul ala de mocheta tot in acest scop dar n-a avut masina originalele cand am cumparat-o; tot ba bate gandul sa-l opresc pe vreunul in trafic care are un S40 sau V40 dinainte de "00 sa ma "ajute" in acest sens... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu am facut mai demult rost de tipul ala de mocheta tot in acest scop dar n-a avut masina originalele cand am cumparat-o; tot ba bate gandul sa-l opresc pe vreunul in trafic care are un S40 sau V40 dinainte de "00 sa ma "ajute" in acest sens... :D

Poti sa faci un sablon din carton, dupa care sa decupezi mocheta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

am cautat 3 ani presuri originale si cand m-am dus acum 1 luna la penny am gasit presuri speciale de v40 cu 40 ron sa mor acolo cand am vazut pretul si se mai si potivesc

Uitati-va pe ce scrie pe hartia de la presuri bine ca e imposibil sa nu gasesti

Share this post


Link to post
Share on other sites

am cautat 3 ani presuri originale si cand m-am dus acum 1 luna la penny am gasit presuri speciale de v40 cu 40 ron sa mor acolo cand am vazut pretul si se mai si potivesc

Uitati-va pe ce scrie pe hartia de la presuri bine ca e imposibil sa nu gasesti

Sper sa mai fie si azi. Ma duc acum sa cumpar :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

De unde pot achizitiona o pereche de presuri ( de mocheta nu de cauciuc) pt V40 ? Am auzit ca e un magazin care le imita pe cele OEM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poti sa iei legatura cu " cipilika " el se ocupa de dezmembrari volvo poate gasesti la el originale din material! Sigur nu costa cat cele din magazin! Eu de la el mi-am luat ce imi trebuia: telescoape haion, motorase faruri,......,etc

Share this post


Link to post
Share on other sites

El dezmembreaza cu volan pe dreapta si nu se potrivesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca nu vrei neaparat sa fie de la Volvo:

Ebay: http://www.ebay.de/sch/i.html?_nkw=volvo+s40+FU%C3%9FMATTEN+&_sacat=0&_odkw=bmw+e12+velour&_lncat=0&_osacat=0&_from=R40

Nu sunt originale, dar material la alegere si "passgenau".

Sau aici: http://www.rimimg.ro/presuri-covorase-auto.html

Am cumparat de rimimg pentru o Toyota Yaris o tavita de portbagaj si presuri cauciucate, si au fost ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now