Midnight Caller

Manual Volvo 740

10 posts in this topic

Mersi de..multumiri...as posta io Vadis insa este cat un dvd.. ;D...sau chiar cam 4 in ultima varianta...din pacate io o am doar pe cea din 2005, pe un singur dvd, il recomand cu drag oricarui pasionat de Volvo care incearca sa-si mai aranjeze singur masina care sa speram ca este nemuritoare...daca mai are si un Haynes pe langa el...merge treaba...ma uitam la Wheler Dealers pe Discovery cum reconditionau masini, ce aiurea sunt asezate piesele pe la masinile italiene...la Volvo sunt geniali in simplitatea lor de a face motoare...simplu si durabil...am vazut cum reconditionau un SAAB 900...astept sa vad si un Volvo acuma... ::)

Supliment: un tabel cu codurile Bosch la computerul de injectie, pe ani si modele la Volvo, poate ajuta, mai ales cand esti la inceput, io mi-am facut rost deja ca rezerva de un computer de la injectie si de unul de la aprindere, desi foarte rar pica acestea, oricum mult mai rar decat pica debitmetru de aer...probabil cea mai delicata piesa pe la Volvo...si nu numai...

Coduri computere Volvo.doc

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut am vazut k aveti manuale cu scheme instalatia, poate aveti cumva manual de reparatie volvo 740 td 86 puteti sa imi ajutati va rog frumos

multumesc

Si in completare, scheme instalatia electrica.... ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna,

Pentru cei interesati, am manuale de service pentru modelul 760 GLE / model 1988 (motoare diesel), format de hartie in limba engleza (motor, puntea fata - franceza, suspensia Multilink, scheme electrice, CVA, etc.).

Scuze, probabil trebuia sa deschid topic nou "Documentatie Volvo 760 GLE"!

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mihail, problema pentru noi este ca sunt in rusa ;D ;D ;D!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now