Guest smarautz

cum isi castiga painea zi de zi un volvist

385 posts in this topic

se refera la ce lucrati(meseria,domeniul,si daca vreti cit cistigati),cum faceti sa ajungeti la sfirsitul lunii,deci in mare cum va descurcati,daca nu va place acest subiect nu raspunde-ti

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cand dracu sa mai muncim daca dupa ce ne alergam masinile suntem in restul timpului pe forum aici?

Share this post


Link to post
Share on other sites

poti sa stai pe forum si la servici,pentru ca de cand cu ''criza'' ,cam frecam duda,asa ca avem timp ;D ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

se refera la ce lucrati(meseria,domeniul,si daca vreti cit cistigati),cum faceti sa ajungeti la sfirsitul lunii,deci in mare cum va descurcati,daca nu va place acest subiect nu raspunde-ti

Din moment ce ai deschis topicul cred ca era frumos din partea ta sa spui ce meserie ai tu primul...

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parca a-ti fi politicieni. Doar ei se pricep sa raspunda la o intrebare evitand raspunsul.

Inginer proiectant instalatii.

Cu banii, mai slabut, oricum e confidential, cica  ;D

Acum sper sa vedem mai multe raspunsuri si nu de politicieni sau e chair asa de greu sa te mandresti cu ce lucrezi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Medic... nu profesez  :(

Biolog... nu profesez  :(

Angajat al unei multinationale de produse farmaceutice.

Cred ca se intelege de ce...

Mi-ar place in advertising si evident ceva ce are legatura cu Volvo  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Consultant finantari nerambursabile, expert achizitii publice. Ma descurc, poate nu chiar asa de bine cum as dori, dar dupa ce platesc ratele si alte cheltuieli administrative (intretinere casa, masa, 2 copii si o nevasta) imi mai ramane de un mic gratar la sfarsit de luna, daca ma lasa serviciul. Volvo il conduc mai des in weekend (la cumparaturi) decat in cursul saptamanii, cand am masina de serviciu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu,,vopsitor auto,de bani nu prea pot sa ma vait,momentan mai merge.....

ca fapt divers dar nu intamplator,pot spune ca primul job serios a fost la VOLVO otopeni,si de aici am ramas cu pasiunea

Share this post


Link to post
Share on other sites

sluga la firme din domeniul petrolier.

detinut cu condamnare la locul de munca.

pedepsele variaza de la 2 ani cu suspendarea dreptului de a bea, pina la 4 ani cu posibilitate de eliberare conditionata pe caz de boala mintala.

am salariu ,dar asta nu pe mine ma bucura.

nu ma dau banii afara din casa, ci invers.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca ma invidiati.Aproape toti........consilier vanzari Volvo in Oradea ;)

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu lucrez la departamentul de publicitate si marketing pentru un mare site auto de la noi. E fain, am conditii de munca ok, dar salariul nu este extraordinar :P 

Cred ca ma invidiati.Aproape toti........consilier vanzari Volvo in Oradea ;)

Daaa, super fain job ;)

Am lucrat si eu o perioada la un dealer auto din Timisoara tot consilier vanzari si mi-a placut foarte mult(o echipa deosebita de la care am avut de invatat foarte mult). Pacat ca eram in anul 2 de facultate, venea sesiunea si nu puteam sa mai fac fata. In plus nici ei nu ma puteau tine din acelasi motiv: nu ar fi vrut sa imi strice planurile cu faculta. A ramas ca pastram legatura. Anul trecut in luna mai daca nu ma insel m-au sunat ca aveau un post liber, dar urma sesiunea de vara, doua restante si licenta si imi era imposibil sa ma "bag" atunci.  Oricum chiar si acum dupa mai bine de 2 ani mai trec din cand in cand la showroom sa mai stam de vorba de una alta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu sunt cel mai mic in grad deocamdata - instalator ( la stat )  :D . Banii ?????? Niciodata de ajuns . Noroc de sotie :-* ca i-a placut scoala mai mult decit mie  ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

compozitor - muzician: o groaza de proiecte Multimedia, Muzica Ambientala (hoteluri, baruri,diverse locatii) HighClass. Am cantat in 12 tari - dar acum sint tatic si m-am mai linistit. In plus, o groaza de alte vicii care dau sarea si piperul vietii :D

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

IT la stat, cea mai tare combinatie  :D salariu mare (al sefilor), macar am program fix. De cand mi-am luat "turbata" de-abia strang ceva marunt de o bere pe saptamana :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

inginer geofizician

ofiter sistemul de siguranta nationala

expert achizitii publice

actionar 3 firme:constructii, consultanta financiara, achizitii publice

director administrativ spital in Bucuresti

....in prezent ma chinui sa tin pe linia de plutire un colectiv de 350 de persoane din domeniul sanitar in conditii de subfinantare grava..:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

student anu 2 la UMF  ;D

venit? n am nici macar alocatie .. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

student anu 2 la UMF  ;D

venit? n am nici macar alocatie .. :(

Credeam ca sunt cel mai mic membru de pe forum :P

Oricum esti in avantaj, nimeni din cunoscutii mei nu au un Volvo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Credeam ca sunt cel mai mic membru de pe forum :P

Oricum esti in avantaj, nimeni din cunoscutii mei nu au un Volvo ;)

si nici eu nu s cel mai mic  :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Profesor calificat de religie si student la a 2-a Facultate, Drept, din cadrul Univ. ´´Lucian Blaga´´ Sibiu. Visul meu este, sa absolv cea de-a 3-a Facultate, respectiv Psihologie. Banii? ... Sa-mi dea Dumnezeu sanatate, intelepciune si prieteni de incredere, ceea ce va doresc si voua!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca eu sunt cel mai mic :D :D.... 18 ani. student la marketing anul I si nu sunt copil de bani gata.

Volvo l-am luat din banii mei cu multe nopti pierdute si banii de motorina nu mi-i da mama (sunt freelancer)

Credeam ca sunt cel mai mic membru de pe forum :P

Oricum esti in avantaj, nimeni din cunoscutii mei nu au un Volvo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am un magazin de piese auto si mai nou de 1an jumate un service foarte bine echipat(ma laud ca am cu ce)si in rest sluga la bani,si vad o sumedenie de soferi unii adevarati altii de duminica,deci masinile le mananc pe paine zi de zi,mai plictisit de el si am inceput cu motorete,am avansat cu senzatiile.

Share this post


Link to post
Share on other sites

buna seara la toti,ma bucur sa va vad raspunzind frumos la subiectul deschis de mine,vreau ca de la bun inceput sa ne respectam,sa nu ridem de altii de postul de lucru;sa nu aveti comportamentul ala (ca vezi d-nme cine-s eu ca....),acum e rindul meu sa zic cite ceva despre mine

Dupa cum multi dintre voi stiu,eu sint in italia,nascut in TM.(plecat de la virsta de 7ani,cu fam.),lucrez in fabrica ca si muncitor specializat,domeniul e metalmecanica(componente auto si moto),adica pt.intelesul vostru sculer matriter,pe masini cu comanda numerica(cnc)(daca ati vazut pe discovery la american chooper cind isi fac piesele sau jantele),asta e unul,al doilea e ca sint dealer la o firma(en-gros) de tuning,execut modificari extern si intern,instalatii audio-video,reparatii de orice fel pe orice tip de masina,venitul lunar in mina 1:1500€  2:1500€(depinde de citi clienti si ceeace vor sa faca),dar si asa ma tirii pina la sfirsitul lunii(rata masina+modif.;chirie;manifestatii;FEMEI....),sper ca am spus tot,daca am uitat ceva am sa revin;ciao

Share this post


Link to post
Share on other sites

sal eu muncesc in un hotel in nordul italiei om bun la toate dar sint multumit ca sint impreuna cu sotia si bani sint destui de buni raul este ca acasa ajung doar in afara sezoanelor si timpul ii scurt dar asta ii .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nici un baiat de bani gata, ceva?  ;D Nu pot sa cred ca nu i-a luat taticu' la nimeni S80...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now