Guest smarautz

cum isi castiga painea zi de zi un volvist

385 posts in this topic

Nu stiam de existenta topicului , poate ar trebui sa ma prezin t si eu. Numele meu est e  Alexandru Ardelean ,

poreclit Grey de catre prieteni pentru ca  zimbesc foarte raar . M-am nascut, am crscut si am invatat in Timisoara

si lucrez ca inginer topograf l FRA (caile ferate americane) . Locuiesc in Utah dar strabat America in lung si-n lat. Sint

aici din 1995 . Cum am ajuns sa lucrez in America ? Stiti ce prosti sintem la 20 de ani? Eram absolvent de un an si

tata de doi, cind sotia mi-a murit pe treptele  Catedralei in seara de 19 Decembrie 1989 . Eu am scapat, daca se poate

spune asa . Nu m-am recasatorit niciodata.  Mi-am crescu singur fiica, primii ani au fost foarte grei din cauza bauturii

pina in 1995 cind prin marinimia unui prieten (mort, acum( am plecat in America cu gindul sa nu ma mai intorc niciodata .

Si totusi m-a,m intors vara anului trecut, dupa aproape 20 de ani,  cinad am constatat cit de mult s.a schimbat tara in bina.

E alta  tara, dar nu e pentru mine... Fiica mea a  vrut sa se intoarca in tara de unde a plecat,  e acolo din 2005, cind a

mers la facultate. Pentru mine e prea dureros.

Cit cistig nu conteaza, nu are prea mare importanta. Sint doar bani ajuta la putine lucruri.

 

jospalaria.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt Expert Vamal la o multinationala,compozitor si profesor de chitara si nu in ultimul rand fondatorul Trupei INTERVAL.Deci :ROCK FOR EVER YOUNG!Dar in  primul rand Volvist pe viata!Deci va saluta Profu!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hai sa zic si eu:P

Inginer optimizare la Orange

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tehnician comerț international , nu profesez , vand masini pe care le cumpar si le repar , aranjez , etc . Locuiesc in Spania din 2001 .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Manager de vanzari la o companie de investitii.Bani....mai putini decat cheltuieli :))))))))  .

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare,

După mai bine de jumătate de an de când sunt membru al Clubului Volvo, cred că a venit vremea să spun câteva și despre mine:happy12:.

Fost absolvent de limbi străine, actual manager de proiect IT într-o multinațională:read2:.

Pasionat de VOLVO de mic, sunt un mândru posesor al unui S40 II 1.6 D (atât de contestat de unii dar pe care eu îl apreciez maxim).

Mă bucur să vă cunosc și să găsesc printre voi atâtea persoane gata să sară în ajutor ori de câte ori ai nevoie.

Cu respect,

Răzvan

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare numele meu este Andrei Alexandru sunt din bucuresti nascut si crescut si lucrez la o sala de jocuri ca manager.

Pasionat volvo si voi ramane mereu, va salut cu mult respect toate cele bune.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 31.01.2009 at 2:13 PM, Guest Jhonny-B. said:

Roskat : Asta este painea mea :)) :D;D;) , este un Volvo FH 12  , an de fabricatie 2005 , euro 4 , motor de 13.000 cmc  - 460 CP si 610 Nm ,cutie automata in 12 trepte , 4x2 , kilometri o sa va cam sperie are aproape 640.230 de km rulati :):D .

  Dotari : aer conditionat , dublu climatronic , geamuri electrice si incalzite , oglinzi electrice si incalzite , scaun cu perna de aer reglabil pe inaltime si incalzite , senzori de parcare , senzori de ploaie , camera video ii vad pe toti care imi stau in spate , senzor pentru cel care se afla in fatza , daca eu ma aflu in spatele lui si ala merge incet ma tine la o distanta de 9 m , trebuie sa ma retrag pe alta banda , 2 paturi , GPS , 4 airbag  si 2 cu cortina , nu m-a lasat niciodata pe drum , iar pe cate maini o mai fi fost tiru asta naiba stie :)) ca oricum eu l-am apucat anu trecut de 3 ani invart la volanu unui TIR , si primu a fost Renault Premium  o sa-l pun si pe ala , diferenta dintre Volvo si Renault nu e nici una , amandoua sunt cam la fel la peformante , dotari , fac parte din acelasi grup . ;)

post-0-12877855549324_thumb.jpg

Sunt curios unde are amplasate cele 4 airbag -uri si cele 2 cortina...poate ne faci o poza la ele

Share this post


Link to post
Share on other sites

chirurg la  un spital orasenesc 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/8/2018 at 9:28 PM, felcer said:

chirurg la  un spital orasenesc 

chirurg la  un spital orasenesc .Am aceasta masina de putin timp si ii acum  descopar calitatile. Va rmaresc pe  forum de ceva vreme asa ca am citit multe dintre topicuri (vreau sa stiu cit mai multe despre noua masina care imi place tot mai mult  .O sa pun si poze in curind.  Cu respect, Viorel                                  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now