Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

CristiAlexa

Reconditionare volan

29 posts in this topic

Nu stie careva pe unde se reconditioneaza volane sau sa se imbrace cu piele sau cu altceva? Daca se poate sa fie si din Cluj  ::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

sal eu l-am reconditionat in someseni este o tanti lucreaza bine si am platit 1,5 mil:pun poza si nr tel.0743170924 sper pt tine ca nu a schimbat nr eu am apelat la ea anul trecut prin octombrie sint multumit

post-1110-12877855509795_thumb.jpg

post-1110-12877855509795_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pura curiozitate intreb si eu ce i-a facut? sau mai bine zis ce avea inainte sa-l reconditionezi, cum arata? Cat de mare este diferenta dupa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pura curiozitate intreb si eu ce i-a facut?

Cat de mare este diferenta dupa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

deocamdata tanti asta pare sa fie singura care face imbracare a volanului in alta parte nu am mai auzit

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu la imbracat peste ci ia schimbat pielea (am vazut cum a scos afara pielea veche) inainte era o nuanta ca si scaunele si acum o are ca si bordul acum depinde ce pretenti are lumea dupa mine arata destul de bine si ii piele buna totul ii m-ai nou si curat inainte era foarte urit si inegrit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acu' m-am prins, da' a putut sa ii dea si forma? Nu s-a cutat deloc? Daca nu, inseamna ca e buna tanti aia!

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu are nici o cuta ,l-am facut chiar cind am luat masina are un an si citeva luni si tot bine ii

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apoi inseamna ca luni ma duc sa vad ce tarif are si cat ii ia si va spun si voua.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai este un baiat de prin Craiova, care imbraca volanul cu piele, stiu de pe vwforum, intr-un timp mai venea prin Bucuresti, dar acum nu mai stiu nimic. Oricum, am inteles ca nu poate face mai mult de 3 buc intr-o zi. Tariful, anul trecut era vreo 200 Ron volanul si 50 pielicica de la schimbator. Parca sa zic ca lucra mai bine, nu avea atatea innadituri. Nici al lui @radulescu  nu arata rau!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da poate da eu sunt din Cluj si ma costa mai mult motorina decat reconditionatu volanului si nu pot sa il trimit ca un plic prin posta  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am luat legatura cu tipul din Craiova, putin probabil sa treaca prin Bucuresti prea curand. Pretul este cam tot de 200 Ron. Are de lucru si acolo, deci nu merita sa vina pana aici ca sa piarda timpul pe drum, timp in care mai face o husa ;D .  Mai pastrez legatura cu el si daca aflu cand vine va anunt. Daca nu....eu cred ca am sa imi fac un drum pana acolo si stau pana il face  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai eu am gresit cind i-am zis sa il faca am zis doua nuante daca il faci din o nuanta nu are nici o innoditura

Share this post


Link to post
Share on other sites

am discutat astazi cu o â€cunostinta†mai veche despre imbracat volanul.

oficial, pretul pt volan si pielicica schimbator: 100 E.

pt. prietenii din club: 200 lei.

mai bine decat aici, nu se poate. imperfectiunea, nu se accepta/nu intra in discutie. dovezi se gasesc mai jos.

http://crazytuning.ro/

daca nu ti dai seama din inregistrari, pot sa fac si poze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Azi am fost la Craiova, mi-am imbracat volanul si refacut pielicica (burduful) de la schimbatorul de viteza.

Pretul total a fost 200 ron (150volanul +50 burduful). Omul lucreaza extraordinar de bine si ingrijit.

Sunt foarte multumit de lucrare. Pentru cine vine la intrunire joia viitoare (azi nu am reusit sa ajung)am cateva esantioane de piele folosita de catre acest nene. Eu am facut si volanul si burduful ...negre. Am sa revin cu poze.

Pentru cei interesati  http://www.ghebriel.ds4a.com/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dar din cluj nu este nimeni care face lucru asta ? Ca era o tanti carea facea lucru asta si acuma numai face

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am revenit cu poze.

post-72-12877857739448_thumb.jpg

post-72-1287785774353_thumb.jpg

post-72-12877857748772_thumb.jpg

post-72-12877857754027_thumb.jpg

post-72-12877857758923_thumb.jpg

post-72-12877857763185_thumb.jpg

post-72-12877857739448_thumb.jpg

post-72-1287785774353_thumb.jpg

post-72-12877857748772_thumb.jpg

post-72-12877857754027_thumb.jpg

post-72-12877857758923_thumb.jpg

post-72-12877857763185_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super tare !!! Meserias nu gluma.

Nu stiu cum arata live, dar in poze arata super.

Cat dureaza operatiunea pentru volan (daca esti programat) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca are sablon pentru tipul de masina, 1,5-2 h pentru cusut volanul.

Daca nu are sablon, la aceste doua ore se mai adauga aproximativ..1,5 h.

Pentru burduf schimbator cam 1 h

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tot la Gabi mi-am facut si eu volanul la V70, lucreaza foarte bine insa trebuie ajuns la Craiova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cum pot si eu sa iau contact cu gabi din craiova?imi doresc si eu sa imi fac volanul si bila de la schimbator,multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Simplu, citesti TOATE MESAJELE aferente acestui topic. Mura-n gura nu exista aici.

Share this post


Link to post
Share on other sites