Guest

Intrunirea Nationala 2009

Cand IE mai bine , si unde?   32 votes

  1. 1. Cand IE mai bine , si unde?

    • Vatra Dornei 04-06 Septembrie
      10
    • Vatra Dornei 28-30 August
      7
    • Calimanesti-Caciulata 04-06 Septembrie
      6
    • Calimanesti-Caciulata 28-30 August
      9

Please sign in or register to vote in this poll.

752 posts in this topic

Deci .....avand in vedere experienta partial neplacuta de la nationala din 2008 as vrea sa fac o propunere in legatura cu organizarea:

PROPUNERE :

Data nationalei 2009 sa fie 04 - 06 Septembrie.

1) Incepand de astazi si pana in ultima zi a lunii Mai sa se faca inscrieri si sa se achite un avans.

Avand in vedere ca anul trecut am rezervat 20 sau 22 camere dintre care am ocupat doar 10 , e mai indicat sa stim cu ceva timp inainte cati suntem ca sa ne putem orienta de cazare . Ne ducem la o pensiune de maxim 10-12 camere sau ne orientam catre ceva mai mare. In acelasi timp avansul stabilit va reprezenta si o probabilitate de 60-70% a prezentei .

2) Incepand cu data de 01 a lunii Iunie ma voi ocupa de cautarea locatiei (in functie de nr. persoanelor inscrise)si voi discuta de oferta ceva discount, masa festiva , mic dejun ....etc.

Voi avea in vedere cautarea unei locatii cat mai accesibile pentru toti participantii ,+ priveliste si locatie deosebita si nu in ultimul rand posibilitate de paintball, tenis masa+camp, eventual sauna ;D si alte distractii ;)

Dupa ce vor fi stabilite cele de mai sus vom achita avansul catre pensiune, hotel, motel, cabana .

3) Pana la 15 August achitarea intregii sume de catre toti participantii.

4) Pe 04 Septembrie intalnirea pe judete si plecarea catre destinatie ;)

Pt avans va fi deschis un cont de debit , si fiecare livrare va fi insotita de numele si prenumele participantului . Nu mai are rost sa umplem forumul de discutii cu privire la nr. de persoane pe fiecare familie , asta se va revedea din suma avansului . Ex.: 2 persoane =2xavans(copii au gratuitate la cazare ;) )

Toata actiunea va avea transparenta totala pe forum ( locatie , oferta , discount, meniu , numele si prenumele celor care au depus bani....etc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

[move]VIN !   VIN !   VIN !   VIN !   VIN ![/move]

(eventual si tuica....)

impreuna cu un BERBECEL LA PROTAP...????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joi ai avansul de la mine, dragule.  ;)

 

Daca vei fi "sara pe deal" - buciumul nu stiu daca o sa sune cu jale  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu ....nu asa .....am sa scriu aici nr de cont si vor fi depusi acolo ....asa voi avea dovada extrasului de cont  ;) , trebuie doar ca la depunere sa specificati casierei numele si volvo-club, ca la fiecare depunere sa imi apara mie in extras cine a depus .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am discutat si in familie si suntem cu totii de acord. Data e buna si pentru mine si asteptam instructiuni cum sa ne inscriem si sa achitam un avans.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai ce sa spun ....modalitatea este simpla ....se depun banii in urmatorul cont de debit deschis la raiffeisen

(am ales aceasta banka pt ca pot activa optiunea raiffeisen online si sa administrez contul online)

RO33 RZBR 0000 0600 0773 4288

cu mentiunea catre casier ca vreti sa apara la rubrica "descrierea tranzactiei" numele Dvs. urmat de volvo-club, dupa care postati aici ca ati platit avansul ....eu voi verifica online si voi confirma .

Consider ca suma necesara unui avans sa fie de 100 lei /persoana.

(copii pana in 16 ani nu se socotesc)

Ex.: 2 persoane depun 200 lei, la "descrierea tranzactiei" numele celui care are cont pe volvo-club, se posteaza pe forum ...verific si dau confirmarea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

LOCATIA!!! tatuca! sa nu ma doara rezervorul... ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi pare rau dar locatia nu se poate acum ......dupa ce vedem cati suntem atunci stabilim locatia .

Mai sti ....daca ne strangem cam 50 -60 de utilizatori ......unde gasimm noi o locatie frumoasa si cu atatea locuri ?......ca sa  nu mai spun de parcare  :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Locatia am inteles ca va fi stabilita in functie de numarul celor inscrisi. Insa dupa cum mi-am facut eu calculele, mai mult de 350 de lei ron nu ar trebui sa treaca cheltuiala cu benzina/motorina. Daca ar fi sa socotim ca se va gasi o locatie la un cost aproximativ de 4-500 ron de persoana, ar iesi ca faci un mic concediu placut la aproape 1500 ron. Eu consider ca e echitabil, pentru impatimitii volvo.

Si pentru intalnirea intermediara ar putea ajunge tot in jurul aceleiasi sume.

Poate cei care au mai fost la astfel de intalniri ar putea spune cam cat i-a ajuns cheltuiala totala, sa se stie si orientativ cat sa stranga fiecare. Asta daca vor sa ne spuna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ce spui tu acolo e mult rau .......eu vreau ca preturile pt cazare  si masa (mic dejun sambata+duminica +masa festiva sambata seara ) sa fie de MAXIM 600 lei pentru 2 persoane. Si crede-ma ca o sa scot pretul asta  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

La intalnirea de anul trecut,eu unul am cheltuit cam 1500 de lei,2 adulti si 2 copii.Cu tot cu benzina Baia Mare -Cheile Butii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cat cheltui ....e treaba ta  nu a mea ......eu vreau , dupa cum am scris mai sus sa ma incadrez la 600 lei/2 persoane cazare+2 mic dejun+o masa festiva .

Din cate vad .....pretul pt cazare se ridica la maxim 300lei/2 pers/2 nopti (pt perioada 04-06 sept).....fara discount de grup ......daca obtinem si discount , diferenta pana la 600 lei va fi in asigurarea mesei festive si a dejunului  ;)

IE doar presupuneri .....mai avem ceva distanta pana vom vorbi concret  8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nici noi nu vom lipsi anu` asta de la nationala.....mai ales ca suntem in concediu in septembrie.

Cand stam mai bine cu banutii o sa depunem in contul dat suma necesara de avans.

Sa auzim de bine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cit de frumos ar fi sa ne regasim acolo MACAR citi am fost anul trecut... Nici nu stiu ce pierd cei care nu pot sa ajunga, feeling-ul nu se poate descrie...O data pe an sa ne intilnim si noi cit mai multi.

:3some:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu pot sa zic nimic sigur anul acesta. Prin 15 august se naste bebe si nu stiu daca nevasta-mea o sa fie in stare sa vina (de caraila ala mic nu mai zic nimic).

Incercam, dar nu promitem, tocmai de aceea nu o sa achit nici un avans pana nu stiu sigur daca putem veni. O sa vedem atunci la fata locului.

Ar fi fain totusi sa ne vedem si pe 2009 ;).

Ionela, Claudiu si caraila ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prin 15 august se naste bebe....

Sa fie intr-un ceas bun .....sa fie sanatos si sa va mandriti cu el . ;)

nu stiu daca nevasta-mea o sa fie in stare sa vina (de caraila ala mic nu mai zic nimic).

dupa cum vezi mai jos la Sibiu 2007  a putut si mama si caraila  ;).....si tot mic mic era

post-313-12877856301029_thumb.jpg

post-313-12877856303738_thumb.jpg

post-313-12877856306924_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cate saptamani avea pustiul tau in poze?, pare tinerel (si frumusel foc ;))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Off topic da` nu ma pot abtine. Sa va traiasca si sa fie sanatos. Cu prima ocazie cand ne vedem ii fac cadou un volvo mic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cate saptamani avea pustiul tau in poze?, pare tinerel (si frumusel foc ;))

doar 4 saptamani ;)

Si aceiasi "actori " in prezent

post-313-12877856309377_thumb.jpg

post-313-12877856311766_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tot off topic cred ca o sa trecem prin Ploiesti prin aprilie (nevasta-mea vrea sa-i cumpere patut de la IKEA ;)).

Multumesc de urari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am sa trimit avansul, este super si mi-ar face placere sa merg impreuna cu voi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Propun si eu daca se poate sa se faca intalnirea pe Transfagarasean sau in zona.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.