Victor

Revista VOLVO

60 posts in this topic

deci revista nu va contine timpenii, nasol, ca m-as fi oferit io sa infiintez rubrici ca :

"si femeile au volvo" - cu eseuri despre barbatii care pling

"cit p-aci sa fiu destept" - cu citate celebre din forumurile bmw audi si mercedes

"ti-as da zile de la mine" - rubrica medicala de urgenta

"raspundem ascultatorilor" - premii in natura pentru politie

"pivotul si bujia de ralanti" - noi descoperiri in industria modei

"tineretul, speranta noastra" - jurnal de emigrare

"mi-a picat tigarea-n poala" - muzica culta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iarasi e dead topic...Se mai face ceva cu proiectul asta?? Ajut si eu cu ce pot...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problema cu propunerile astea este ca nu ia nimeni initiativa.

Sunt multi care zic: "ar fi fain", "ar trebui", "sa progresam" dar nu se simte nimeni suficient de capabil (banuiesc) incat sa ia situatia in mainile lui.

Daca cunoaste cineva, cu ce se mananca exact astfel de propuneri, este liber sa se ofere administratorilor...chiar si moderatorilor, cu initiativa personala. Altfel, e doar bla-bla... zana maselutelor, e doar la tv, o putem astepta mult si bine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu as vrea sa particip cu anumite teme/subiecte, dar pana nu gasesc un dictionar/site bun german-roman nu pot sa fac nimic ::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe fondul unor discutii aberante pe alte topicuri, propun sa reinviem topicuri mai benefice, cum este cel de fata si altele pe care le voi readuce prin UP.

In acest sens, propun ca orice sondaj sau subiect sensibil sa fie tratat sub confirmare de acces din partea oricarui user. Iar rezultatul unui astfel de subiect sa fie parte a unui articol de revista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pana la urma cum a ramas cu aceasta revista?S a realizat ceva / doar planuri?Exista macar o varianta pe internet ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesanta ideie, acum am citit si eu acest topic. 

Am sa incerc sa fac eu ceva in urmatoarele zile.  Trimiteti-mi orice material aveti disponibil, caci nu prea am timp sa editez eu nimic.  In cazul in care nu-mi trimite-ti nimic am sa iau eu cate ceva din sectiunile forumului.

Cred ca in cca 2 zile am sa reusesc ceva.  Urati-mi bafta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

M-am jucat astazi si am reusit sa adun la un loc 4 pagini. 

Cum am mai spus, nu am timp si cred ca nici talent sa ma apuc sa scriu pentru revista, dar daca in viitor va hotarati sa faceti ceva si va pot fi de ajutor, am s-o fac cu mare placere.  Bafta si succes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felicitari, DragosGD! A iesit foarte bine!  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo DragosGD, o frumoasa prezentare a primei reviste "VOLVO CLUB"

:hello2: :hello2: :hello2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felicitari Dragos GD!!! Un om de initiativa.

Eu sunt in asentimentul lui dalin1970, si sustin ca avem prima Revista a Clubului Volvo Romania. Sa continuam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

DragoÈ™, succes în continuare! Ce ai făcut până acuma, a ieÈ™it foarte bine!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc tuturor pentru felicitari.  Unii dintre voi sunteti autori in acest "buletin" si trebuie sa va multumesc si eu voua. Dintr-o neatentie am pierdut ultimile randuri din articolul "sfaturi pentru reducerea de combustibil" si binenteles ca si creditul lui roco. Sorry!!

Cred ca-i mult spus revista, dar intradevar poate fi un inceput.  Important este ca se poate face !! 

VOLVO for life!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felcitari Dragos ! esti un adevarat pasionat !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Superrrr !!! Hai acu' sa o si punem undeva unde sa se vada din prima !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu vreau sa fiu carcotas si sa va tai elanul...e o initiativa foarte buna si laudabila...dar consider ca in primul rand ar trebui sa legalizam Asociatia/Fundatia/ONG Clubul Volvo care va scoate aceasta revista...si doi, cred ca reprezentantele Volvo din romania ar cam trebui sa sara cu banu ca sa fie promovate in Revista..in fond, chiar daca suntem membri ai Clubului nu am auzit de nimeni caruia sa ii fie reparata masina pe gratis la service-urile mentionate acolo..deci ,ar trebui sa plateasca si ei publicitatea...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nici eu nu vreau sa fiu carcotasa, dar ma intreb cine va continua aceasta revista...Pana acum Dragos a facut ceva concret in sensul acesta, iar el se pare ca a luat decizia sa ne paraseasca.

Share this post


Link to post
Share on other sites