cojocaru27

Lumina faruri mai buna, cum?

709 posts in this topic

Tocmai ti-a zis de unde le-a luat, iar in semnatura mea scrie MAAAAAAAAAARE ceva.

Eu nu am voie si nu e frumos sa-mi fac pe-aici singur reclama pt. ca am topicul meu, unde NU ai intrebat de becuri.

Am fost destul de logic ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai zimi ca eu iau de la tine la 80 de lei nu mi se par scumpe deloc si daca pot ajuta un coleg de ce sa dau bani si tva la firma plus stat

Daca stii spune si la altii ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai daca le are el mai ieftine la ce sa te mai complici cu americanii cand poti ajuta si un coleg

Daca stii spune si la altii ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi cer scuze nu vazusem ca este si link .. este stiu ca este si pe forum un topic cum ca vinzi piese volvo dar nu ma gandeam si la becuri acum o sa studiez siteù e bagat deja la favorites

Scuze in din nou ...

Edited by Marian Sabou

Share this post


Link to post
Share on other sites

No problem :)

Nightbreaker plus-ul il am la 70ron setul.

Ultimate-ul...o sa sap maine dupa el ca a aparut de curand,sa vad daca il aduc importatorii mei

Samsung Galaxy S on JellyBean

Share this post


Link to post
Share on other sites

sincer mar interesa ultimatul si daca ai putea sa lasi un raspuns.. maine ar fi un ajutor mare mam uitat pe site dar nu am vazut nimik despre becuri..

Daca stii spune si la altii ...

Edited by Danyx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Offtopic

Nu am vazut de ceva vreme limba romana "macelarita" in halul acesta

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Offtopic

Nu am vazut de ceva vreme limba romana "macelarita" in halul acesta

Şi eu care încerc să salvez diacriticile....un pic idealist..

Edited by N3cks
3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

pt. v50 din 2005, cu lupe, eu sunt destul de multumit de NightBreaker. Am avut o instalatie Xenon montata pe genunchi de fostul proprietar cred dar am trecut inapoi la OEM si eram aproape chior. De cand cu NB (cam un an, zi si noapte) sunt fericit.

s-ar putea sa ma insel dar, daca tin bine mine, eu am "NightBreaker" nimic cu "plus" sau "ultimate", oricum la prima "defectiune" o sa trec pe ultimate sau cum le-o zice

Share this post


Link to post
Share on other sites
Offtopic

Nu am vazut de ceva vreme limba romana "macelarita" in halul acesta

Limbaj de la politehnica ...

Daca stii spune si la altii ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Limbaj de la politehnica ...

Daca stii spune si la altii ...

1.Cred ca din curtea Politehnicii, ca mai trebuie sa faci cateva clase pana sa intrii la facultate si obligatoriu inveti si sa scrii in clasele 1-8

2. Ce inseamna chestia asta care o postezi de fiecare data? "Daca stii spune si la altii ..."

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.Cred ca din curtea Politehnicii, ca mai trebuie sa faci cateva clase pana sa intrii la facultate si obligatoriu inveti si sa scrii in clasele 1-8

2. Ce inseamna chestia asta care o postezi de fiecare data? "Daca stii spune si la altii ..."

Probabil un fel de semnatura a lui.Ca si mesaj in sine..mi se pare destul de bun.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu sunt mare fan al ortografiei, morfologiei si sintaxei si ma zgarie uneori pe crestet unele abateri.

Dar acum parca ma dor ochii citind dispute academice intr-un thread despre LUMINA DE LA FARURI. Tot deschid mesajul ca vad ca s-a mai postat ceva si ma astept sa vad care cat se mai chioraste cu becurile stock, care cum vede mai bine cu NBP sau xenon, care si-a mai ars motorasul la stergatoare... Cand colo, zici ca-l citesc pe Pruteanu care, pentru ca-i merg bine luminile, corecteaza lucrari la Gramatica.

Sa ne relaxam, zic! :)

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Despre Mtec SUper white stie cineva ceva?

sau

Philips X-Treme Power?

Astea am vazut ca tin cam putin,aproximativ 6 -8 luni!

post-312-0-16101200-1383849231_thumb.jpg

post-312-0-00969900-1383849237_thumb.jpg

post-312-0-44019400-1383850033_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

SI lumina cum este @Heim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Despre Mtec SUper white stie cineva ceva?

sau

Philips X-Treme Power?

Astea am vazut ca tin cam putin,aproximativ 6 -8 luni!

Pe astia cu lumini albastre si albastrui pe toti i-as opri la un control oftalmologic detaliat si gratuit. Care-i faza, pe drum ca la disco?

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai astea ar fi White cica! nu albastru :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt daltonist! :smile:

Pe astia cu lumini albastre si albastrui pe toti i-as opri la un control oftalmologic detaliat si gratuit. Care-i faza, pe drum ca la disco?

Nici amenda nu le-as da, doar sa dureze testul vreo 2-3 ore si sa fie minim cate un echipaj din 50 in 50 de km.

Edited by Adi2727
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mulţumitoare. Din moment ce nu i-am făcut îmbunătăţiri, înseamnă că mă satisface.

Problema e preţul al dracu' de mare, în jur de 150 RON perechea. Mă bate gândul să-mi iau de pe eBay nişte NBU.

Vreau sa incerc si eu mult laudatele Osram (cel de pe urma spargator de noapte) :D ...

Daca faci o comanda, ma inscriu si eu. Sau poate aduce amicul nostru MidnightCaller, ca tot e cu noapte...

Pana si acea semnatura e scrisa gresit :smile:

Eu nu vad decât o virgula, eventual...
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca mai tai un "i"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vreau sa incerc si eu mult laudatele Osram (cel de pe urma spargator de noapte) :D ...

Daca faci o comanda, ma inscriu si eu. Sau poate aduce amicul nostru MidnightCaller, ca tot e cu noapte...Eu nu vad decât o virgula, eventual...

Bine ca stati voi pe forum sa faceti literatura...

Sent from my GT-I9300

Pentru NBU vorbiti cu midnight aduce la preturi bune si undeva la 2 zile ajung oriunde in tara , el va poate da mai multe detalii

Sent from my GT-I9300

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chiar sunt curios sa ne spui dupa ce le montezi cum stau cu lumina.

Vezi ca scrie si pe cutie ca au durata de viata mai mica decat becurile normale...

@All: momentan nu am avut decat 2 bucati in stoc la pret bun la furnizor.

Astept sa mai aprovizioneze, pt. ca la restul furnizorilor sar de 100RON bucata !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca mai tai un "i"...

Draga Marius, verbul "a sti" la persoana a doua singular se scrie cu doi de "i".

Concret : daca as sti, ti-as spune si tie...

Daca stii, spune-mi si mie...

Asadar, Marian a scris corect verbul, doar ca a omis o virgula.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now