frn

Volvo-uri in trafic/parcate

1,328 posts in this topic

XC in habitatul lui natural!

post-3567-0-48547900-1390657471_thumb.jp

Edited by ovidiu xc 70
5 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sigur nu e o EA ? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovidiu, uite aici poza cu ea pe mormanul de zapada! Aici poti spune ca este XC-ul este in habitatul lui ;D ;D ;D!!!

post-1775-0-32578500-1390678820_thumb.jp

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovidiu, uite aici poza cu ea pe mormanul de zapada! Aici poti spune ca este XC-ul este in habitatul lui ;D ;D ;D!!!

credca facea ceva de genu : " zapada!! omnomnomnomnomnomnomnomnom"

Share this post


Link to post
Share on other sites

credca facea ceva de genu : " zapada!! omnomnomnomnomnomnomnomnom"

Merge Aro-ul fara probleme!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

credca te distrezi cand vezi ca altii stau inpodmoliti in zapada si faci ceva de genu :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

credca te distrezi cand vezi ca altii stau inpodmoliti in zapada

Ma dau jos si ii imping ca nu mi-e rusine :D!

Share this post


Link to post
Share on other sites

pe mine m-a distrat odata un tip cu un x6 tot incerca sa urce pe undeva si vine altul cu un XC90 si fara probleme o urcat. fierbea tipu din beveu', fierbea:))

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

yo cred ca nu stia sa citeasca :)))

din meniu selecta programul de iarna si urca fara probleme ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nazkamike, nu stiu ce zici tu, dar si cei del a topgear si-au zis parerea despre masina :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

yo cred ca nu stia sa citeasca :smile:))

din meniu selecta programul de iarna si urca fara probleme ;)

Si daca nu era iarna si tot trebuia sa urce, ce program selecta din meniu?

Edited by Chris

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meniul porc zburator.

post-143-0-39120400-1390842962_thumb.jpg

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acela nu este domnu' Ygrec zis si ""Zet" ? ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acela nu este domnu' Ygrec zis si ""Zet" ? ;D

Q, nu-l mai botezati atat!

Share this post


Link to post
Share on other sites

am un prieten cu x5

vroia sa plece din parcare dupa ce a nins si nu reusea... bineinteles ca alti vecini au inceput sa rada ca a ramas blocat in zapada cu gip-u`

s-a uitat prin meniu, a selectat ce a selectat el pe acolo, banuiesc ca program de iarna si a iesit fara probleme.

deci...tre sa stii sa citesti si unde (manualul de utilizare)!

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu vreau sa zic nimic despre bmw-uri da, x6-le din cate stiu si cel prezent in video-ul de mai sus, cei de la top gear n-au reusit sa urce un deal cu iarba cand un range rover fara probleme o urcat. uitate numai la video. nu stiu despre x5 dar xc90 l-a luat urat de tot, cu tot cu diferenta intre hp. si etc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu m-am convins, dupa ce 2 XC90-ul s-au impotmolit la mine pe strada iar eu cu XC70-ul am trecut fara probleme nu prea imi arde sa-mi iau o masina cu 3 cm mai incapatoare pe care sa mai si trebuiasca sa o imping la 2 fulgi de zapada .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu m-am convins, dupa ce 2 XC90-ul s-au impotmolit la mine pe strada...

Pai daca nu le mergea tractiunea pe spate, normal sa se impotmoleasca!

In caz de-mi raspunzi ca le mergea AWD-ul, atunci nu aveau cauciucuri de iarna!

In caz de-mi raspunzi ca aveau cauciucuri de iarna, atunci erau tocite!

In caz de-mi raspunzi ca nu erau tocite, atuci erau vechi!

In caz de-mi raspunzi ca nu erau vechi, atunci soferii sunt de vina :D :D :D!!!

Nu?

;D ;D ;D

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Offtopic...Volvo nu este ,nu a fost masina 4X4 adevarata si de asemenea Bmw si mai pot enumera.Pe cind Gelandewagen (MB) ,LandRover ,Toyota ,Nissan sint masini facute pt asa ceva.

Ma uimesc multi cind ii aud si vbesc de X6 ,X5 ,Xy,Yz ca ,nu a urcat cutare colina ,deal..Adica daca este bmw este musai dat de DZeu sa fie regele muntelui si catararii?Vorbim de bmw in tarisoara asta precum se vorbea de kent acum 30 de ani.In fine

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu chiar, erau devina alea 400kg de inutilitate in plus .

@V50Saphir, atata timp cat BMW este liderul masinilor premium este normal sa "balim" cand vedem regele pe strada .

PS> daca ai BMW trebuie sa fi licentiat in iDrive pt ca altfel nu ai idee cum sa comuti pe WINTER :D

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu chiar, erau devina alea 400kg de inutilitate in plus .

@V50Saphir, atata timp cat BMW este liderul masinilor premium este normal sa "balim" cand vedem regele pe strada .

PS> daca ai BMW trebuie sa fi licentiat in iDrive pt ca altfel nu ai idee cum sa comuti pe WINTER :D

Eu zic sa vezi cit costa un mb fata de un bmw dar bmw si-l cumpara ,stii tu cine...de aceea probabil .Nu ascund ca am mers acum ceva ani cu un GL care era atunci numai 80 mii si il puteai folosi si pe post de plug ,accesorii etc....Dar oricum nu ma intereseaza acum care urca sau coboara .Comentam asa ca este cam mult snobism cind cine are bani cistigati intr-un fel isi cumpara ce isi cumpara...Fiecare cu ..

Apropos de licenta, ma intreb cine are din asta italiana mai noua cu calutul cambrat are licenta sa stie sa o conduca? :smile:

Edited by V50Saphir

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hai ca Xdrive este destul de reusit, mult mai reusit decat 4x4 la Volvo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dar cel mai tare este Allroad-ul, mai tare decat Patrol GR care este un OFF ROAD-er autentic . :D

@Adrian, stiu foarte bine cat costa una si alta iar la fel de bine stiu sa fug de partea electrica a Benzului . MB este sub BMW de ani de zile .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu m-am convins, dupa ce 2 XC90-ul s-au impotmolit la mine pe strada iar eu cu XC70-ul am trecut fara probleme nu prea imi arde sa-mi iau o masina cu 3 cm mai incapatoare pe care sa mai si trebuiasca sa o imping la 2 fulgi de zapada .

35% conteaza cauciucurile, 30% soferul si restul masina!! Eu am intrat cu xc90-ul mamei in zapada viscolita care era peste proiectoare. Sincer...si eu m-am mirat ca nu am ramas. Era unul cu un mercedes (unul mare si urat...cred ca R-class) se uita ca la felul 14 la mine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

35% conteaza cauciucurile, 30% soferul si restul masina!! Eu am intrat cu xc90-ul mamei in zapada viscolita care era peste proiectoare. Sincer...si eu m-am mirat ca nu am ramas. Era unul cu un mercedes (unul mare si urat...cred ca R-class) se uita ca la felul 14 la mine.

Si eu ce sa mai zic la duba de munca? Am cauciucuri de iarna tocite pana la semn (adica de aruncat), mai au si vreo 7 ani vechime si prin prisma serviciului a trebuit sa intru prin toate coclaurile si am parcat pe toti nametii si nu am ramas intepenit nici odata (ma refer sa dau la lopata). Deci dupa calculele tale vine asa: anvelope 5%, sofer 30% rezulta ca masina este 65%. WV Caddy, 1,9SDI?????

Cate odata ma uimesti Zack-ule cu, calculele tale! :dontknow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now