frn

Volvo-uri in trafic/parcate

1,328 posts in this topic

2.5 AWD

WhatsApp-Image-20160708.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dintr-un foc 4 bucați din 3 țari diferite.

Al 5-lea nu l-am putut baga in cadru

20160806_133128.jpg

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

421255f35848bda437f2685ff508ea5d.jpg

Sent from my iPad using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
La Saturday, August 06, 2016 at 7:00 PM, i love VOLVO a spus:

Dintr-un foc 4 bucați din 3 țari diferite.

Al 5-lea nu l-am putut baga in cadru

20160806_133128.jpg

Eu am vazut in Romania, un BMW de Anglia, inscris in Bulgaria, condus de un Rrom :)). Pe asta cum sa o cataloghez?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zilnica ? Uzuala ? Normala ?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rrrromaneasca :)))

Sent from my ONE A2003 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

image.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu zic sa va opriti sa mai postati masini necunoscute pe forum - cel putin stergeti // acoperiti numerele de inmatriculare. Exista o lege referitoare la dreptul la intimitate care poate duce in extremis la inchiderea forumului plus dat in judecata autor. 

Ar fi pacat. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

1613c813652b7145a61688f1e4d3e2b5.jpgfa3dd42096286cdf2602c621dd02777d.jpg11f43625b512eff1eba97fb8a2c4ed9b.jpg

frumos parcate

Sent from my iPad using Tapatalk

4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites
La 15.08.2016 at 1:34 PM, maverick a spus:

Eu zic sa va opriti sa mai postati masini necunoscute pe forum - cel putin stergeti // acoperiti numerele de inmatriculare. Exista o lege referitoare la dreptul la intimitate care poate duce in extremis la inchiderea forumului plus dat in judecata autor. 

Ar fi pacat. 

S-ar putea sa ai dreptate Mav, dar, daca esti asa de sigur, care ar fi legea aceea? Atunci cei cu pagina de facebook "Ai parcat ca un bou" ar trebui de mult sa fie dati in judecata, caci nu doar ca afiseaza masini cu numerele de inmatriculare, dar ii mai fac si in toate felurile pe conducatorii acelor autoturisme... Deci, care ar fi legea aceea?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se poate poza orice de pe spatiu public, in Romania. Legea respectiva face referire la spatiile private (dreptul la intimitate). Insa si eu sunt de parere, dpdv al bunului simt, sa nu se includa nr de inmatriculare in poze (in cazul in care e o masina gasita aleator pe strada). Oricum nici eu nu prea ma prind de logica topicului, lol.

Edited by costin96

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se poate interpreta Art. 71 privind dreptul la intimitate, indiferent de spatiu public sau nu - toti traim in spatiul public cand am iesit din casa si totusi sunt anumite date personale care nu pot fi publicate / utilizate fara acordul persoanei respective. 

Nu sunt jurist, insa probabil de aceea si in Google Street View numerele la masini sunt sterse. 

Alegerea este a fiecaruia. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Art. 71 din ce?

In CC nu este prevazut nimic privind reproducerea imaginilor din spatiile publice (spre umilele-mi cunostinte), presupun ca spre dansul bateai.

Mai relevanta este decizia CNA nr. 80/2002, publicata in MO nr. 619 din 21 august 2002:

(1) Inregistrarile continand imagini sau/si convorbiri ale unei persoane nu pot fi difuzate decat cu acordul acesteia. 
(2) Fac exceptie de la prevederile alin. (1) situatiile in care: 
a) demersurile jurnalistice raspund unui interes public justificat; 
B) inregistrarea este incidentala si este realizata in locuri publice. 

Pentru Google e mult mai simplu sa nu trebuiasca sa se adapteze la legislatia interna a fiecarui stat 'fotografiat', cenzurand tot ce se poate cenzura de la bun inceput.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe vremea când intâlnirile dominau inceputul de toamna...

Hot Volvo cars.jpg

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

3451e5a669dd2e786b3f706f4fde09d6.jpg

a2e159a398978ef9aef53786e8d90f96.jpg

cf9b1d38cc24d37ad5ff7935b7fce4c8.jpg9aa1dcce2011207af91112eaa53e9412.jpg

o mica intanire volvo cu @Mihai933

Sent from my iPad using Tapatalk

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

9e45b62fcefa749d1ba778f7f059f331.jpg

Tot in trafic, dar pe câmp!

Sent from my iPhone using Tapatalk

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fosta masina a lui Victor, cu actuala masina a lui Victor, si viitoarea masina a lui Victor ? :))

Sent from my ONE A2003 using Tapatalk

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites
La 8/9/2016 at 11:27 PM, paunionutz a spus:

Eu am vazut in Romania, un BMW de Anglia, inscris in Bulgaria, condus de un Rrom :)). Pe asta cum sa o cataloghez?

 

Multiculturalism

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

IMG_2521.JPG

IMG_2522.JPG

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites
La 30.08.2016 at 10:20 AM, maverick a spus:

Se poate interpreta Art. 71 privind dreptul la intimitate, indiferent de spatiu public sau nu - toti traim in spatiul public cand am iesit din casa si totusi sunt anumite date personale care nu pot fi publicate / utilizate fara acordul persoanei respective. 

Nu sunt jurist, insa probabil de aceea si in Google Street View numerele la masini sunt sterse. 

Alegerea este a fiecaruia. 

Cel mai tare e ca unii utilizatori blureaza numerele de la propriile lor masini cand le pun la vanzare. Care o fi explicatia? Sa nu se dea ei insisi in judecata?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 05.10.2016 at 4:46 PM, mariusdaniel said:

Cel mai tare e ca unii utilizatori blureaza numerele de la propriile lor masini cand le pun la vanzare. Care o fi explicatia? Sa nu se dea ei insisi in judecata?

Nu, iti explic eu, pe vremuri era teama aia cand pui o masina la vanzare sa nu vada numerele ca sa nu o zgaraie si sa ii scada din pret :), in 2016 nu stiu de ce se procedeaza asa

Share this post


Link to post
Share on other sites
La 06.10.2016 at 6:32 PM, CataP a spus:

Nu, iti explic eu, pe vremuri era teama aia cand pui o masina la vanzare sa nu vada numerele ca sa nu o zgaraie si sa ii scada din pret :), in 2016 nu stiu de ce se procedeaza asa

Aoleu, pâna unde merge inventivitatea româneasca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now