cojocaru27

Eleron portbagaj???

19 posts in this topic

Salut

As vrea sa-mi pun un eleron pe portbagaj, dar vreau unul fix ca cel atasat. Nu-mi plac cele tip M, sau alea subtiri din cauciuc, vreau unul clasic ca cel din imaginea atasata.

Insa nu stiu exact cat m-ar costa si cum se monteaza efectiv???

Adica, el vine gata vopsit la culoarea masinii mele si il montez doar pe masina, sau trebuie sa-l iau nevopsit si sa-l vopsesc ulterior?

Apoi stiti cumva care ar fi sistemul de prindere, trebuie gaurita usa portbagajului sau cum?

Imi e frica sa nu fie prea complicata toata actiunea in sine.

oricum daca puteti sa-mi dati si un pret estimativ pentru tot deranjul asta si eventual niste sugestii v-as fi recunoscatori.

Multumesc frumos.

post-2185-12877859405397_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

la noi nu exista alternative???

Si daca il iau asa nevopsit, unde il vopsesc si montez???- si cat mai costa si asta.

caci mi se pare foarte mult sa dai 8 mil si apoi inca 4, sau 5 milioane pe vopsit si montat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

de vopsit ,daca vrei ti-l rezolv eu,cu 1,5 mil.

de montat ,mai vedem,depinde ce sistem are.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, mersi de oferta, intai sa vad cat costa unul si de unde il pot lua mai ok. Si apoi sa vedem cu vopsitul, oricum tre sa fie un cod de culoare pe care il gasesc in cartea masinii, nu? Ca sa iasa identic cu culoare pe care o am pe masina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

il gasesti la motor,pe contraaripa,este o placuta metalica pe acolo.trebuie sa fie ceva de genul, xxx-xx,in cifre.

sau dupa seria de caroserie,dar iti trebuie vadisu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Unul original te costa intre 2500 - 3000 lei cu montat si vopsit la orice reprezentanta volvo din tara! Cine vrea volvo tre' sa marce banu'! bafta

Share this post


Link to post
Share on other sites

@cojocaru27    eleronul vine ne vopsit,pt.montare se gaureste portbagajul iar intre eleron si tabla se pune un bi-adeziv,toate componentele si instructiuni de montaj vin impreuna cu piesa,bafta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mersi mult pentru detalii smarautz.

Poti sa-mi dai si un link ceva, sa ma uit si la preturi?

Mersi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@cojocaru27  daca te uiti mai jos este un link,pretul este 141€+tva+transport=250€,dar trebuie vopsit in culoarea masini sau alta depinde cum vrei

Share this post


Link to post
Share on other sites

Revin cu o info poate intereseaza pe cineva :

Am gasit un tip care vinde eleroane cu doar 350lei

http://piese-auto.anunturi-auto.4tuning.ro/anunturi-auto/piese-auto/eleron-volvo-s40-9607323.html

Eu caut unul urgent sa-l montez pana in week-end si din pacate tipul poate aduce doar pe comanda si dureaza 2 saptamani.

Poate vrea cineva de pe forum caci pretul mi s-a parut foarte foarte bun.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chiar, stie cineva unde as putea gasi sa aiba pe stoc si la preturi la fel de decente?

Multumesc (precizez ca ma intereseaza modelul similar cu cel care vine din fabrica)

Thk's.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Revin cu o info poate intereseaza pe cineva :

Am gasit un tip care vinde eleroane cu doar 350lei

http://piese-auto.anunturi-auto.4tuning.ro/anunturi-auto/piese-auto/eleron-volvo-s40-9607323.html

Eu caut unul urgent sa-l montez pana in week-end si din pacate tipul poate aduce doar pe comanda si dureaza 2 saptamani.

Poate vrea cineva de pe forum caci pretul mi s-a parut foarte foarte bun.

http://www.volvo-club.ro/forum/index.php/topic,9125.0.html

Nu o fi cumva acelasi vanzator si pentru noi a facut o oferta speciala :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

scuze

daca vrei sa il montezi singur sa stii ca e un pic de munca si migala. ca ajutor iti trimit un scurt instructaj cum sa realizezi lucrul acesta. ai grija ca e posibil ca eleronul sa vina fara cele 2 benzi dublu adezive si s-ar putea sa le comanzi ulterior. una e in jur de 90 lei.

ma_9986b6b9-7d81-443d-9dc9-b74814ef81be_en-GB.pdf

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca poti sa-mi trimiti instructajul ar fi mai mult decat ok.

Mersi mult.

Legat de oferta de pe site de aici, care era pretul pentru eleronul de s40 2004 - ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

cu placere

descarca documentul atasat mesajului anterior si ai tot instructajul -- cu foto -- pentru montaj la degetul mic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now