adi_28

Tuning S80

20 posts in this topic

Salutare

Sunt curios....oare se poate stiliza un volvo S80...un spoiler mai deosebit, un prag...ceva.Am vazut ca pe mercedesuri CLS, S-Klasse, C-Klasse, pe BMW seria 5  etc( care sunt tot limuzine, la fel ca si volvo S80) au aparut kituri tuning.Oare la un volvo S80 s-ar putea face asa ceva?

Poate avem fiecare idei sau gasim poze cu ceva S80 modificate si sa le expunem pe acest topic

Share this post


Link to post
Share on other sites

ciao,sigur ca se poate face ceeace ai spus mai jos,numai ca sint putin producatori de kituri pt.volvo si prezurile sint cam ridicate,daca te intereseaza ceva spunemi si te ajut(modele,prezuri...sfaturi)

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut

Sunt mai mult decat interesat.As vrea sa il personalizez putin, dar eu personal nu am gasit decat 1 sau 2 poze cu volvo s80 tunning.Mentionez ca volvo-ul meu e din anul 2002

Daca ai ceva poze, schite, siteuri etc, orice, cu s80 tuning poti sa le pui aici.

Multumesc  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am mai cautat pe net da nu am gasit decat un kit, de la Heico.E super kitul, dar as vrea sa mai vad cateva daca aveti ceva poze.Si inca ceva.....faruri tuning, cu lupa, etc pt S80 sunt de cumparat undeva?

Multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

nimeni nu stie daca se gasesc ceva faruri cu interior negru pt S80?

Multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

Singurele faruri cu interior negru pentru S80 pe care le-am vazut sunt cele originale cu xenon !

Nu cred ca s-au facut faruri tuning pentru S80.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

Singurele faruri cu interior negru pentru S80 pe care le-am vazut sunt cele originale cu xenon !

Nu cred ca s-au facut faruri tuning pentru S80.

@DANY stii cumva si unde se pot gasi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

@danutzzz

Eu le-am cumparat pe ale mele de pe EBAY:

http://cgi.ebay.de/Xenon-Scheinwerfer-Volvo-S80-l-und-r_W0QQitemZ330345120016QQcmdZViewItemQQptZAutoteile_Zubehör?hash=item4cea1a8110&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=65%3A12%7C66%3A2%7C39%3A1%7C72%3A1229%7C293%3A1%7C294%3A50

sau

http://cgi.ebay.de/XENON-SCHEINWERFER-VOLVO-S-80-S80-AUS-2005_W0QQitemZ190168220815QQcmdZViewItemQQptZAutoteile_Zubehör?hash=item2c46e8c48f&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=65%3A12%7C66%3A2%7C39%3A1%7C72%3A1229%7C293%3A1%7C294%3A50

Nu stiu cat ar insemna pretu lor de noi, dar cred ca sunt mult mai scumpe...echipate complet cu balast si bec.

Inafara de faruri iti mai trebuie si lampile de semnalizare(aprox.400 RON/buc) deoarece la farurile cu xenon "pozitia" este in lampa se semnalizare, iar cele cu halogen au "pozitia" in far + doua cabluri de adaptare care fac legatura intre instalatia electrica a masinii si farurile cu xenon .......... cabluri care se gasesc numai pe original si costa in jur de 280 RON/buc.

Dupa ce ai facut toata aceasta operatie iti ramane doar sa pacalesti "eroarea de bec ars".

BAFTA!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iti multumesc mult pt raspuns Dany.Insa cred ca e mai ieftin de modificat farul si de pus bi-xenon.Nu e ca cel de fabrica , dar decat sa dau 1300-1400 euro , mi se pare mai in regula asa.Numai bine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si cam cat costa toate modificarile astea? Nu ajungi la 400E ? La banii astia iti gasesti 2 faruri SH si rezolvi problema .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogdane din cate am inteles cele de pe ebay sunt tot sh-uri.Si nu cred ca 1100euro este un pret foarte bun.Plus ca mai tre sa dai inca vreo 300 euro pe semnalizari si cabluri.Deci nu ajung 400euro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se pare ca nu m-am facu inteles, cu 350E eu iti montez lupe cu bixenon si iti vopsesc ochelarul negru, la asta ma refeream .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogdan G  as dori sa iau legatura cu tine , iti las pe pm datele mele de contact ( am un S80 de care nu sunt foarte multumit , vreau xenon si sa traga motoru asa cum tragea cand l-am cumparat...poate niste leduri etc etc )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu iti trage motorul ca si inainte???/poi ce are?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Buldog ai IDul meu de YM in datele mele de contact, problema este ca nu prea stau pe YM, poate faci un efort si ajungi azi la intalnire si vb pe viu, topicul asta este de tuning S80, ma rog daca putem vorbi de tuning la S80 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu zic ca se poate vb de tuning cam la orice masina....toata treaba e ca acel care face tuningul sa aiba idei bune si potrivite cu masina

Share this post


Link to post
Share on other sites
:puke: este "fucking bull shit" :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
:)) tot mai bine arata asa cum e ea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now