Guest

Salutari la toata lumea

42 posts in this topic

In primul rand ......sunt FOARTE FERICIT ....

Ma numesc Daniel , am 28 de ani sunt din bucuresti , ...si sunt mandrul posessor al unei ...neveste frumoase ...2 bucati copii ...si un VOLVO, s40 D, luat astazi 09-05-2007 , second hand ...dar nu ma deranjeaza .

Masina e SUPERBA , arata impecabil ...este un verde metalizat ....are tapiterie din piele , climatronic, cruise control , xenon , jante aliaj usor , si e diesel . Este o frumusete de masina , cu toate ca are aproape 145. 000 Km.

Pretul platit pentru aceasta bijuterie este de 9500 de euro ,....nu stiu daca e mult sau daca e putin ...(astept sa imi spuneti voi )

Nu am facut cunostinta cu voi pana acum deoarce nu vroiam sa fiu influentat in vre-un fel . Dupa ce am studiat cam toate forumurile posibile in legatura cu masini .....am vazut cac nimeni nu putea lua vre-o hotarare in privinta achizitionarii unei masini . Mereu se gasea cineva sa-i recomande altceva si omul intra mai rau in ceata .

Asa ...am hotarat sa nu cer impresii inainte ...ci dupa ...cand nu ma mai poate influenta nimeni .

Avand in vedere ca sunt foarte noob in privinta masinilor ...astept cu mare interes sfaturi  si diferite chestii utile  .

Imi cer scuze daca am fost cam "vorbaret" si astept pareri si sfaturi de la voi .

Va ureaza mult noroc ,

Danyx

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut si bine ai venit. speram ca masinuta sa te bucure la fel de mult cum ne bucura si pe noi cand conducem un Volvo. ce an este masina? (pentru a ne face o idee asupra pretului...)

M.

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut! bine ai venit in fan club volvo!

yo cand mi-am achizitionat-o (in februarie) am cerut parerea unui singur om, un mecanic si am avut de ales intre 2

passat-uri, 2 bmw 320d si 1 volvo. asta s-a potrivit cel mai bine ca dotari, ca an si ca bani si nu imi pare rau pt alegerea

facuta. sper ca nici tie. sa o conduci sanatos si sa te duca in totdeauna la destinatie fara probleme!

bafta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut si bine ai venit. speram ca masinuta sa te bucure la fel de mult cum ne bucura si pe noi cand conducem un Volvo. ce an este masina? (pentru a ne face o idee asupra pretului...)

M.

Masina este din 2002 .....astazi am cumparat ulei si filtrele ....alea multe  ;D

O roaba de bani .....dar pt masinuta mea ....nimic nu  scump  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca nu deranjez pe nimeni reactivand acest vechi topic :smile:

Daaaaar......post-66-0-42765300-1341674772_thumb.jpgpost-3535-0-64030300-1341737600_thumb.jppost-3535-0-44226100-1341737604_thumb.jppost-3535-0-37694500-1341737607_thumb.jppost-3535-0-09939900-1341737610_thumb.jp

..... dupa cum vedeti am un motiv foarte intemeiat:)

Acum 30 min am ajuns cu ea acasa , este frumoasa , ... este de vis , .....este perfecta , ..... este a MEA :happy12:

Un 2.0 din 2005 cu 57 000 mile parcursi fara probleme , si sper sa-i duc acest obicei cat mai departe ;)

Un singur proprietar s-a bucurat de ea pana in prezent, avand grija ca toate service-urile sa fie facute de reprezentanta volvo . Il felicit pe aceasta cale , si'i multumesc .

Recunosc ca inainte de achizitie m-am uitat la multe marci , le-am intors pe toate partile , dar sincer nici macar una nu m-a atras asa de mult ca VOLVO .

Ca e spirit , sau altceva ma simt nevoit sa ma ridic in picioare si sa rostesc tare :

"Salut , ma numesc Daniel si sunt DEPENDENT " ;)

P.S. Nu stiu de ce s-a intors "lumea" cu fundu'n sus dar poate WebMasterul ne /ma poate ajuta ;)

Edited by AdrianNitescu
Show me the beer!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lasa ca si asa cu fundu-n sus tot bine arata!

Felicitari, sa va bucurati de ea ani de zile fara probleme!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hopaaa, ne-am revenit! Sa ne fie cu noroc, sa te bucuri de ea si multi km :D

........

Este frumoasa :)

Edited by agr350r

Share this post


Link to post
Share on other sites

s-o stapaniti sanatosi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stii ca acum trebuie sa dai un RED BULL :headbang:

Share this post


Link to post
Share on other sites

la cat de multi am de mers acum , ca sa ma obisnuiesc cu partea gresita , ......cam trebuie sa primesc :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prea Frumoasa !! Sa o stapanesti sanatos !!

Acum Red Bull-ul il dai tu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pana la urma ai gasit-o :hello2: Ma bucur pentru tine, Danutule, de parca mi-as fi cumparat-o eu :smile:

Sa o stapaniti sanatosi si sa va poarte in siguranta oriunde ati merge....poate chiar la o Nationala ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felicitari :)

excelent este faptul ca :Ai ramas la

VOLVO

:hello2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa inteleg ca ai cu ce sa vi dupa mine la aeroport?

volanul e pe partea care trebe

tu esti pe dos :hello2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte frumoasa! Sa o stapaniti sanatosi si sa va poarte in siguranta si fara evenimente neplacute oriunde va doriti!

Welcome back on the streets ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dani, te astept cu ciko! Sa o conduci sanatos!

Dar pozele de ce le-ai pus invers? Sa ne uitam sub ea sau sa fie cu volanul pe partea stanga? :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va multumesc pt. urari , si va spun sincer ca e adevarata senzatie sa mergi pe dos :))

Inca nu am avut mare tupeu , trebuie sa-mi iau un gps ca e crima fara , si trebuie sa ma obisnuiesc cu distantele , ......era sa iau azi o oglinda a unui cetatean parcat .

Egreu , ....dar nu ma las ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

S-o stapanesti si conduci sanatos Danyx-ule !

In ce priveste mersul pe dos, zi mersi ca nu ai emigrat in Australia. Aia, nu doar ca merg pe partea gresita, dar o fac si cu capul in jos ! :P

Edited by mariusdaniel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felicitari! Este superba masinuta!! Prima dragoste nu se uita niciodata: Volvo -for life!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acum 30 min am ajuns cu ea acasa , este frumoasa , ... este de vis , .....este perfecta , ..... este a MEA :happy12:

...

Deci, pana la urma nu te-ai putut abtine. :P

Arata bine. Felicitari si sa ai parte de ea!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acum 30 min am ajuns cu ea acasa , este frumoasa , ... este de vis , .....este perfecta , ..... este a MEA :happy12:

Un 2.0 din 2005 cu 57 000 mile parcursi fara probleme , si sper sa-i duc acest obicei cat mai departe ;)

Felicitari,s-o stapanesti sanatos.,siiiiiii ,nu uita sa-i faci RCA :D (sau cum s-o numi la voi acolo)

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa o stapanesti sanatos Danyx.

Un volvist adevarat :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Să te ţină! ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Primul episod :

In urma cu 3-4 saptamani , incepe sa “germineze” o idee : ce-ar fi daca as schimba masina ? Ia sa ma uit dupa un 7 seater , ca de ….. :smile: .

Si incep sa ma uit , cum nu imi plac SUV-urile am inceput cautarea prin cele estate , ma uit la cateva v70 , frumoase dar cele 2 scaune in plus imi par foarte incomode . Ma uit si in “curtea “ altora , cand ce sa vezi imi apare un Mercedes E class , frumos , dotari foarte decente cam la toate masinile , cele 2 locuri mult mai confortabile , pretul cam mare dar ….incoltise bine ideea . Fac sapaturi din ce in ce mai amanuntite , salvez anunturi , dau telefoane , unele s-au vandut altele sunt prea departe de mine …dar gasesc 2 modele , unul din 2007 si altul din 2005 care din poze par sa fie ok . Fac programarea si maine ma duc .

…dar parca ….nu imi vine sa ma despart de volvo ….ehhh pana la urma sunt niste fiare , si Mercedes e masina buna , vad eu maine .

Episod 2

Ajung la primul vanzator care nu era dealer ci privat , deschide omu’ masina si incepe sa o laude , ma uit inauntru si binenteles ca taietura de 20 de cm in tapitteria de la scaunul soferului nu aparuse in poze , el vorbeste eu caut …ce ?….motive , va spun eu , doar ca nu stiam atunci . Un far palpaia , luminile din plafoniera la fel iar aspect general neingrijita . Multumesc frumos pt. timpul acordat si ma indrept spre a 2-a locatie . Aici e dealer , iese afara si incepe turuiala despre cat de minunata e masina . Iar caut ….aripa din dreapta are lipsa cam 30 cm patrati de lac , in masini miros greu de tigara si un strat de 1 mm de silicon . Zic ok , daca la primul nu am mai facut test drive hai sa fac acum . Ne suim in masina si ….si aproape am putut sa numar toate pietricelele de pe asfalt orice dunga / piatra o simteam in dinti . Ajungem inapoi incepem sa discutam , omul mai lasa la pret destul de mult din cel initial ….discut cu nevasta , verdict final NU .

Episod 3

Masina mea e superba , o cunosc , ma cunoaste , nu zdrangane nu paraie ( exceptie scaunul din fata care la orice curba pare ca se rupe ) e minunata , nu o mai schimb .

Dar totusi …ia s ama mai uit . :D Dupa gusutl amar in ce priveste primele 2 incercari deja un XC90 pare varianta finala , dar sunt cam scumpe …totusi hai sa ma uit . Si incep sa citesc forumul …al nostu …al lor , mai schimb cu kitrosu cateva mesaje , imi sare in ochi si un S80 , iar schimb cateva mesaje cu kitrosu’ …la tel nu ma vrea ; in fine nu sunt hotarat ce vreau .

Episod 4

Stiti sentimentul ala cand vrei ceva dar nu stii ce ? Cand parca nimic nu te satisface ? Ehhh asa eram eu . Aveam intrebari , dar nu stiam ce sa intreb pt ca nici eu nu stiam de fapt ce vreau , era doar inradacinat in mintea mea ca trebuie alta masina . De ce ?…nici eu nu stiu .

Si ….poc imi sare un anunt in fata , ma sfatuiesc cu nevasta , si zic hai sa o vad .

Conduc 43 mile pana la locatie si ……raman inmarmurit , EA E , pe ea o cautam ….e perfecta .

Vocile :

- E scumpa

- Consuma mult

- Taxele sunt mari

Eu:

- Maine dimineata sunt aici …la cat deschideti ? :D

Nu m-a interesat sa caut sfaturi sau pareri , nu mi-a trebuit sa caut pe forumuri , nu mi-a trebuit nimic , doar sa o duc acasa . :smile:

post-66-0-14945200-1428685045_thumb.jpg

post-66-0-71504300-1428685057_thumb.jpg

post-66-0-25624000-1428685064_thumb.jpg

post-66-0-60820400-1428685071_thumb.jpg

post-66-0-85393400-1428685077_thumb.jpg

post-66-0-94923200-1428685083_thumb.jpg

post-66-0-24734100-1428685089_thumb.jpg

post-66-0-44892300-1428685095_thumb.jpg

post-66-0-22584000-1428685100_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now