rushenescu

Romania asa cum este ea

229 posts in this topic

Imi plac discutiile astea atata timp cat nu va mai jigniti.... :*

E frumos sa luam totul intr-un mod amuzant.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu-mi povesti mie ca ai luat masina din patriotism. Numai UNUL o are cumparata din patriotism si ala e Basescu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ba chiar din patriotism ! Stii citi km are in 3 ani ? 1800 (una mie opt sute). Si , daca as mai vrea, dar nu vreau, as mai putea sa-ti aduc si alte dovezi de patriotism. 2-0.

Si cu tine e tot scor final ! :smile:

(nu-l cred pe basescu suspect de asa ceva, e imun!)

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Observ ca ti socoteala scorului ca si politia rutiera. Cand m-a oprit m-a intrebat cate puncte am. I-am zis "cate imi dai".

Nu pot decat sa te cred pe cuvant. Dar asta nu schimba cu nimic afirmatia mea ca toata lumea de pe topicul asta are dreptate.

Natura este la fel pentru toti. Doar perspectiva asupra lucrurilor difera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

As vrea sa stiu ce a zis domnul Iulirx si a fost editat. Ca sa am dreptul la replica(daca mi se adreseaza). Vad ca el tine scoruri la meciuri imaginare.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai el singur si-a adaugat ceva. Daca trimiti un text si imediat adaugi altul in casuta de jos apare cu titlul de "editat"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am editat, chiar ma intrebam cine are curajul sa ma editeze. (in afara de Danyx). GLUMESC !

Irina, shoot !

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mesajul a fost editat de HEIMÐALLR

Te rog las-o mai moale!

[mesaj editat]

Postare editată de HEIMÐALLR: acum 35 minute

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai nu a modificat nimic ! A adaugat peste mesajul meu atentionarea lui ! Si are dreptate ! Trebuie s-o las mai moale ! (asta insemna doar c-o s-o las mai moale....mama ce ma maninca....sa iau warn :) )

Deci nu a sters nimic ! Poti raspunde !

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hai sa ne relaxam. N-a fost nimeni din noi pe front la Plevna, nu a fost nimeni la Rovine... Sunt sute de mii de patrioti cu Logan. :smile: La fel cum sunt patrioti si suedezii care-si cumpara Volvo facut in Belgia/China.

Eu am fost ultima data la un muzeu in iarna la Sighisoara. Am vazut niste clesti de stomatolog medieval mama-mama. Cred ca erau facuti in Germania. Ai naibii, nici atunci nu eram patrioti. :D

Edited by mironb

Share this post


Link to post
Share on other sites

:smile: Io sint relaxat , mai ales ca nici microbii, bacteriile, si alte chestii mici nu ma baga in seama !

O astept, CU RESPECT, pe Irina sa-i raspund .

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu tine Iulirx, pentru ca ai decretat scorul final, si te-ai autoincoronat, nu mai pot comunica. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stiti ce ma surprinde?????

Cei care acum spun ca nu sunt mandri ca sunt romani,pleaca in strainatate si tanjesc de dorul acestei Romanii mult hulite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa nu exageram ca plang dupa Romania. Plang dupa prietenii si familia lasata in urma. Eventual locurile natale care tin de obisnuinta noastra intr-un loc familiar.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ei, mai lasati-o naibii de mandrie. :) Cati dintre voi aveti steagul Romaniei pe portbagaj? Sau RO scris frumos in ovalul ala standard international?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa nu exageram ca plang dupa Romania. Plang dupa prietenii si familia lasata in urma. Eventual locurile natale care tin de obisnuinta noastra intr-un loc familiar.

Acei 'curajosi' plang prietenii si familia, lasati la greu :(

Ce plang ei,prieteni ,familie si locuri, reprezinta de fapt Romania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

La greu??? Stii cati bani trimit romanii de afara acasa? Daca vrei sa discutam "discutii" o putem face, dar prefer sa fim mai mult obiectivi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu tine Iulirx, pentru ca ai decretat scorul final, si te-ai autoincoronat, nu mai pot comunica. :smile:

Corect !

Daca scorul e 2-0, il resetez eu. e 0-0.

Edited by HEIMÐALLR

Share this post


Link to post
Share on other sites

La greu??? Stii cati bani trimit romanii de afara acasa? Daca vrei sa discutam "discutii" o putem face, dar prefer sa fim mai mult obiectivi.

Nu ne cunoastem sa ne permitem a ne jigni ... si nici nu 'bat' campii!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vezi ca te cunosc ? Nu degeaba te-am propus acolo !

Acum poti sterge tot !

@parola si Dany_dy : sinteti compatibili, inteligenti amindoi. e pacat sa "trageti" in directii opuse !

Pastrati-va energia pentru Intilnirea volvo 2012. Imi sinteti prieteni amindoi, poate voi nici nu stiti asta. Lasati pe altii sa se bata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iulirx, nu simt nevoia sa iti demonstrez nimic.

Incercarile tale de a-ti impune punctul de vedere cu forta nu te onoreaza.

Edited by HEIMÐALLR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scuze daca te-am jignit. Vreau doar sa fim pe cat posibil obiectivi cand afirmam ceva. Daca esti in ofensiva de la inceput nu putem discuta obiectiv. Prefer argumentele si nu discutiile fara argumentare. Nu am afirmat ca bati campii. Sau am facut asta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu mi se pare ca am scris nimic deplasat, care sa justifice editarea.

Am şters citatul care nu mai există în sursă şi părţile care pot întreţine tensiunea. Hai să ne liniştim, te rog eu frumos!

Edited by HEIMÐALLR

Share this post


Link to post
Share on other sites

A discuta 'discutii' = a bate campii.

Nu in sensul ofensiv te-am citat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now