Sign in to follow this  
Followers 0
opus

Scuze...e cam urgent!

10 posts in this topic

Daca ma poate ajuta cineva urgent cu un numar de telefon de la vama Bors......ma revansez eu cumva!!....din pacate numarul gasit de mine pe net (0040259316070)nu mai e valabil......Problema mea este aceea ca ma intorc in tara din Elvetia, voi avea dupa mine o remorca mica cu nr Elvetiene si nu prea stiu ce anume trebuie sa am la mine in afara de talon pt a nu avea probleme la vama....remorca o duc inapoi in Elvetia peste 3 luni !!....Multumesc !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ghiseu 3 Vama Bors 0259/316.384

+40(259)316070

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc pt rapiditate.....din pacate unul din numere e la o persoana fizica, celalt mi se spune ca este nealocat.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ca ai dat de ei pana la urma. Eu asta gasisem pe net.

Bafta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si iate-ne adusi acasa din nou de iubitul 850 , a parcurs saracul drumul inapoi de 1500 km fara nici cea mai mica problema, a tractat ok cele aprox 600 kg din remorca, plus portbagajul plin, trei persoane adulte si cele doua fetite ale noastre, a durat 23 ore drumul din care 3 ore STAU si 3 opriri de cateva minute, (am circulat cu max 100 km/ora) si a papat cam 13 litri......Ca o mica mentiune nu ma doare deloc sezutul si daca ochii nu mi-ar fi obosit a-s pleca azi cu cortul la Zetea dar asa mai stau sa dorm o noapte si pe acasa !

post-232-12877865179342_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frumoasa masina mai ai !  Ma bucur sa stiu ca ati ajuns cu bine acasa si ca bijuteria nu te-a "tradat" deloc.

P.s. Cum ai legat electric remorca, ai avut legaturile (mufa) pe 850 ? Sau te-au ajutat elvetienii ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

100 km/h viteza maxima?

Sa te aduc la curent, ca nu stiu cand ai plecat, dar probabil ai ratat niste evenimente:

Basescu este presedinte, Boc prim-ministru, criza calare pe noi ca la balamuc. :P

PS:

Bine ai venit! Sper ca ai inchis usa dupa tine, ca ne trage curentu'...   :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da Matrixxx ,carligul este original pt 850 cu mufa cu tot....asa ca nu a fost greu.    @muadDib....am circulat cu doar max 100km / h pt ca (am fost cu familia in masina) eu stiam ca daca ai remorca poti circula cu 10 km/h mai putin decat viteza maxima pt celelalte autoturisme , iar prietenii din Elvetia sustineau ca pot circula cu max 80km/h......cum nu am gasit un politist sa intreb si cam si celelalte masini cu remorca intalnite de noi mergeau cu 85-90 am zis 100 e ok.....si oricum si mai sigur !!! :-*.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0