Guest

Intrunirea Nationala 2010

887 posts in this topic

Ok ....ca sa eliminam din problemele avute anul acesta , in privinta locatiei ...va propun un vot de 120 de zile , in care puteti alege judetul. Mentionez ca fiecare are dreptul la 3 voturi (in functie de preferinte) , si sa tineti cont de locatiile unde s-a mai organizat(predeal-sibiu-retezat-vatra dornei) . Bine ar fi ca votul Dvs. sa nu aibe ca scop principal apropierea de casa .

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu am putut participa acest an la intalnire :(

dar am o intrebare: de ce doriti sa schimbati locatiile si perioada? de ce nu alegeti un loc frumos si o data fixa?

majoritatea altor intalniri sunt tot pe aceasi data si in acelasi loc. avntajele sunt multiple:

- munca mai usoara si mai eficienta pentru organizatori

- lumea se poate pregati din timp

- locatia este cunoascuta si nu apar multe variabile

- se inbunatateste infrastructura (adica daca stiu cei de la hoteluri, restaurante etc, se pot pregati din timp)

- se creaza o anumita imagine si vine mai multa lume

- printr-o "institutionalizare" a intalnirii poate ar participa si reprezentanti volvo, fie prin prezenta, prin sponzorizari, test-drive etc (ceeace mi se pare oricum urat, ca nu au participat si acum la vatra dornei... sau cel putin din comentarii sau poze nu reiese acest lucru)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E o propunere buna insa plimbandu-te de colo colo mai vizitezi si alte locuri frumoase.....

Deh.... Avantaje si avantaje.

Poate doar data sa o stabilim..... locatia..... e frumos sa te muti ca tiganul cu cortul :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

propun

-tulcea pentru delta

-arges pentru transfagarasean si albota

-timis pentru ca sa mergem si in vestul tarii

as propune, deasemenea, sa invitam si reprezentanti din afara

ar trebui sa ne gindim la aprox: 30-40 de masini

Share this post


Link to post
Share on other sites

propun

-tulcea pentru delta

-arges pentru transfagarasean si albota

-timis pentru ca sa mergem si in vestul tarii

as propune, deasemenea, sa invitam si reprezentanti din afara

ar trebui sa ne gindim la aprox: 30-40 de masini

intru totul de acord

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am votat Sibiul, fiind in centrul tarii, unde cred ca vom fi mai multi... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

-arges pentru transfagarasean si albota

Iuli.....vezi ca jumatate de Transfagarasan e in jud. Sibiu , iar Albota e tot acolo......dar daca tu vrei sa mergem in Arges, nu se supara nimeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ati inteles voi ce am vrut sa spun...(asta ca sa nu votez si sibiul si argesul) albota e o locatie extraordinara, cu drum excelent pina acolo din orice directie ai veni ( sudul prin buzau brasov sau buc brasov sau pitesti , nordul si vestul prin sibiu moldova prin buzau sau tg mures - toate , cu exceptia pitestiului sin sticla), cazare cacalau, parcare, idem, transfagaraseanul la doi pasi, e aprox in mijlocul tarii, priveliste de 10, preturi , aci e problema lui redbull, pardon -DANYX

Share this post


Link to post
Share on other sites

si eu as alege tot Transfagaraseanul - ar fi super sa vedem pe-acolo vreo 50 de Volvo-uri serpuind...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ca si data pentru 2010 si nu numai ..... eu zic sa lasam, ca sa se stie , primul uichend din septembrie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e cam la limita , dar merge. poate 1 saptamina mai devreme...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

se inscrie cineva la un revelion volvo la albota ? fac un topic nou?

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca nu cint de revelion, eu vin sigur. Abia prin noiembrie stiu insa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drumul pe transfagarasan e bun pana intri in Jud. Arges, unde-i varza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@huby da de ASTA ce zici ?.....si inmulteste cu 2  :P

420 lei /camera/noapte 2persoane+1 copil sub 12 ani  :wow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

io ma duc frecvent acolo, e super pentru intiniri de genul volvo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca e sa facem o comparatie...se apropie de dublu fata de anul asta...Eu zic ca mai putem taia o "stea" 8)

Cu siguranta sunt locuri frumoase si ieftine, precum Poiana Negrii.Sa-l intrebam pe Tomytza, daca e gata castelul de la Valisoara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu in continuare consider ca un pret de maxim 600 lei/2 persoane, este cel mai aproape de adevar ....nici 600 lei nu's chiar putini dar ....vorbim de MAXIM 600

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu zic la mare prin programul care se lanseaza la fiecare 1 septembrie

cine vrea sa stea o saptamina, f bine ,cine nu, f bine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@huby da de ASTA ce zici ?.....si inmulteste cu 2  :P

420 lei /camera/noapte 2persoane+1 copil sub 12 ani  :wow:

Sa stii ca l-am pus din inertie....fara sa stau prea mult pe ganduri si fara sa studiez in detaliu problema. Am fost in zona si chiar la pensiune, dar fara sa inoptez acolo. Frumusetea locurilor si calitatea serviciilor m-au facut sa postez link-ul asa pe negandite.

Ai dreptate in privinta preturilor.....si oricum a fost doar o simpla sugestie. Cred ca mai avem ceva timp sa ne documentam mai bine si sa alegem totusi o locatie convenabila pentru toata lumea.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.