Guest

Intrunirea Nationala 2010

887 posts in this topic

Kitra si restu care au facut poze ... cand intram in posesia lor ?  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu asteptam verdictul cu privire la permisul lui claudiu

mai bine faceam pipi toti scapam mai bine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Draga @ matrixxx , in principiu ai dreptate, dar mie unul mi-a fost greu sa tin pasul cu coloana;cred ca si altii cu copii, sunt de aceeasi parere cu mine. Nu stiu ce ai zice copilului tau cand ti-ar spune :  "tati, e nebuna masina " si sa-i vezi cum joaca in spate ca limba de la metronom. data viitoare propun sa avem o ora DE SOSIRE la punctul stabilit; asa merge fiecare cum vrea.

Sunt surprins sa aud ce conditii de cazare ai avut. Sincer , la mine in camera a fost excelent(in limita stelelor evident), s-a facut curat sambata,apa a fost calda, totul era functional, pernele erau Ok, n-am folosit decat un cearceaf la somn, paharele erau luna(6 buc!),prosoapele parfumate, sapun lichid+normal.....poate ai avut tu ghinion... :(

Dar la final ai punctat ce era mai important. Atunci cand, cei pe care-i consideri prieteni, chiar daca te intalnesti doar o data pe an cu ei , se bucura ca te revad, si petrec o zi din viata lor alaturi de cineva cu care n-are alta tangenta decat o masina, cred ca a fost mai presus de toate punctele cu "-" .

Imi pare rau da evenimentele, care au stricat cu siguranta buna dispozitie a unor colegi, dar sper ca supararea lor sa nu se rasfranga si asupra noastra.

Acum e usor sa ne dam cu parerea, dar la urmatoarea intalnire poate ar trebui sa punem si noi umarul, fiecare cu ce poate. Nu putem lasa pe umerii unui singur om sa cada toata respunderea. Macar cate ceva sa ne luam asupra noastra, stiu eu, unul poza de grup, altul muzica, altul deplasarea, samd, si sa nu venim dupa sa spunem ca se putea si mai bine.

PENTRU CEI CARE NU AU FOST LA NATIONALA: SA NU CREDETI CA A FOST UN FIASCO! DIMPOTRIVA! A FOST EXCELENT! DAR DE FIECARE DATA AU FOST mici INCONVENIENTE PENTRU UNII PARTICIPANTI.Din spusele noastre de pana acum reiese ca a fost un esec. Nu e asa, dupa ce punem pozele, o sa vedem ca totusi "IMPREUNA" ne-am simtit excelent! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe mine m-au fascinat cel mai adesea privirile mirate ale celor de pe trotuar, sau ale celorlalti participanti la trafic, atunci cand trecea coloana noastra de masini. Puteam citi pe buzele lor cuvintele " Ia uite ce de Volvo-uri !" sau " Doamne, numai masini Volvo !". In clipele acelea eram fericit ca sunt impreuna cu voi. Pentru toate aceste senzatii, ca si pentru excelenta seara festiva, eu va multumesc ! :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

PENTRU CEI CARE NU AU FOST LA NATIONALA: SA NU CREDETI CA A FOST UN FIASCO! DIMPOTRIVA! A FOST EXCELENT! DAR DE FIECARE DATA AU FOST mici INCONVENIENTE PENTRU UNII PARTICIPANTI.Din spusele noastre de pana acum reiese ca a fost un esec. Nu e asa, dupa ce punem pozele, o sa vedem ca totusi "IMPREUNA" ne-am simtit excelent!

100% adevarat (eu) noi ne-am simtit extraordinar  m-as duce inca o data anul acesta ;imi pare rau ca nu am fost de vinerea dar asta ii

matrix bine o zis  IMPREUNA (in cadrul unui grup conteaza foarte mult;eu asa am simtit ca suntem impreuna)

pentru mine conteaza mult ca m-au acceptat ca prieten oameni pe care nu i-am vazut in viata mea

multumesc  tuturor

si de abia astept sa ne revedem la anul ;D ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ah, ce nu v-am spus e ca in parcarea de la Praid a venit un domn la mine care era incantat de noi, foarte incantat si avea si el un Volvo, am discutat vreo 30 de minute, i-am aratat motorul, etc, tare cred ca il vom avea pe forum cat de curand.

Are un V50 2.0D.

Apoi m-a mai intrebat 1 domn cand eram opriti in coloana ca "Ce e cu atatea Volvo-uri ?" le-am spus de noi, de club, de intrunire si a plecat cu zambetul pe buze  :D"

Nu mai mentionez fetele si capetele intoarse cand defilam unul cate altul pe strazi, now that is fun  :D

Cel mai mult si mai amuzant mi s-a parut saracutul Matiz care a fost prins intre mine, matrixx, apoi restul dupa ce l-am depasit pe serpentinele alea unde mergeam destul de temperat, credca curgeau apele de pe saracu' om =)) =)).

Share this post


Link to post
Share on other sites

BRAVO VOUA ! ma bucur pentru voi si ma simt bine ca v-ati simtit si voi bine. nu conteaza micile inconveniente, principalul a fost realizat : ATI FOST NISTE PRIETENI IMPERUNA !

sa mai spun cit de mult imi pare rau ca n-am venit ?

FELICITARI !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Draga @ Matrixxx, in principiu ai dreptate, dar mie unul mi-a fost greu sa tin pasul cu coloana; cred ca si altii cu copii, sunt de aceeasi parere cu mine. Nu stiu ce ai zice copilului tau cand ti-ar spune : "tati, e nebuna masina" si sa-i vezi cum joaca in spate ca limba de la metronom. Data viitoare propun sa avem o ora DE SOSIRE la punctul stabilit; asa merge fiecare cum vrea...

       Data viitoare, dacă nu vom putea stabili dinnainte locul È™i ora pentru poza de grup, mă voi duce eu primul in coloană până vom găsi un loc pentru această poza iar daca nu o sa vină toÈ›i la prima, de ruÈ™ine o să vină la următoarea iar dacă nu vor veni nici atunci vom È™ti care dintre membrii clubului nu au fost acasă când s-a împărÈ›it ruÈ™inea. Poza de grup, o vom face sâmbăta, cu prioritate, după care fiecare îÈ™i va continua programul după cum va dori până la masa festivă.

       Sunt nevoit să iau această atitudine pentru că nu vreau să-mi mai văd copilul ca în situaÈ›ia după primul â€raliuâ€:    

post-952-12877887806712_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai daca nu stabilim locul si ora pentru poza de grup dinainte, nu o sa fie nici o poza de grup. Nu cred ca o sa pierdem o zi intreaga sa cautam locații si sa stam sa ne adunam si de mai multe ori pt o poza...

Daca avem 100 de maÈ™ini la o întrunire cât stam sa le aranjam sa facem poza? Si unde la bagam?

Care este problema cu poza asta de grup?  Daca nu avem poza de grup înseamna ca nu ne-am simtit bine? Vai ce Nationala urata a fost ca nu avem poza... Plangem pentru lapte varsat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai daca nu stabilim locul si ora pentru poza de grup dinainte, nu o sa fie nici o poza de grup. Nu cred ca o sa pierdem o zi intreaga sa cautam locații si sa stam sa ne adunam si de mai multe ori pt o poza...

Daca avem 100 de maÈ™ini la o întrunire cât stam sa le aranjam sa facem poza? Si unde la bagam?

Care este problema cu poza asta de grup?  Daca nu avem poza de grup înseamna ca nu ne-am simtit bine? Vai ce Nationala urata a fost ca nu avem poza... Plangem pentru lapte varsat.

PROBLEMA E CA NU SUNTEM UNITI! Nu se cere la comun decat O POZA DE GRUP!!!!!!!!!!!!!!!!!Dupa aia poti sa mergi sau nu cu grupul. Anul acesta a fost invers, am mers toti in grup, dar la poze ..... :-\ Chiar nu se poate astepta 30 minute ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si mai o e chestie cu poza, nu e ca si cum nu s-a vrut sa facem poza... Am fost in prima masina cu Tommy si am cautat locatii tot drumul la intoarcerea catre hotel si din cate imi aduc aminte nu a participat nimeni la nici un raliu pana atunci. S-a mers linisitit. Chiar am oprit in parcarea aceea cu un scop: POZA mirifica. Daca nu am reusit sa facem pt ca nu am avut loc acolo si apoi pe deal nu am avut nici timp nici loc sa ne pozam, asta e.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai daca nu stabilim locul si ora pentru poza de grup dinainte, nu o sa fie nici o poza de grup. Nu cred ca o sa pierdem o zi intreaga sa cautam locații si sa stam sa ne adunam si de mai multe ori pt o poza...

        ÃŽmi pare rău că gândeÈ™ti aÈ™a. O poză de grup, la urma urmei, o putem face chiar È™i în drum dacă nu găsim un loc mai bun.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ar trebui sa stabilim ziua cand facem poza,nu conteaza locatia ci prietenii cu care esti in poza.

post-646-12877887816547_thumb.jpg

post-646-12877887824732_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

desi n-am fost, imi permit sa fac o remarca : nu e bine sa traim din amintiri, ci din prezent. pozele reprezinta amintiri, trecutul. fiti bucurosi si voi insiva acolo, la nationala.

traiti alaturi de prieteni si incercati sa valorificati acest lucru rar : prietenia.

nimeni nu vine la nationala pentru poza de grup. toti vin pentru a fi in prezenta unor prieteni.

(daca se facea era un lucru foarte bun, insa ,daca nu s-a facut nu e o problema)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, la nationala urmatoare facem poza in mijlocul drumului, sa vedem cine sta la pozat

Share this post


Link to post
Share on other sites

... nu conteaza locatia ci prietenii cu care esti in poza.

       Că bine zici! â€Prietenii, vor fi prieteniâ€. Decât să fim mulÈ›i si să fugim unii de alÈ›ii, prefer să fim mai puÈ›ini È™i să rămânem împreună.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu nu inteleg, credeti ca nu s-a facut poza de grup pentru ca am fugit unii de altii?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, la nationala urmatoare facem poza in mijlocul drumului, sa vedem cine sta la pozat

io n-am sa stau, pe mine ma iei din mers...(glumesc)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.